Bryan Adams wśród twórców musicalu "Pretty Woman"

Legendarny artysta - Bryan Adams znalazł się w ekipie tworzącej spektakl musicalowy bazujący na książce oraz kinowym superhicie z 1990 roku.

Na wiosnę przyszłego roku, słynny, amerykański film "Pretty Woman" doczeka się przekształcenia w musical, którego premiera odbędzie się w Chicago, po czym przeniesie się na Broadway. Za napisanie muzyki oraz słów do spektaklu odpowiada sam Bryan Adams oraz jego długoletni przyjaciel - Jim Vallance.

Jak podaje "Broadway in Chicago", spektakl zadebiutuje na deskach chicagowskiego Oriental Theatre 13 marca 2018 roku, gdzie pozostanie przez miesiąc, aby następnie jesienią przenieść się na deski Broadwayu. Samantha Barks, która zagrała Éponine w filmowej adaptacji "Les Miserables" z 2012 roku oraz Steve Kazee, zdobywca nagrody Tony za grę w spektaklu "Once", wcielą się w dwie główne role, które w filmie odgrywali Julia Roberts i Richard Gere. Reżyserem całego spektaklu został Jerry Mitchell.

Pomimo trzykrotnie platynowej ścieżki dźwiękowej, która zawierała utwory między innymi Go Westa ("King of Wishful Thinking") i Roxette ("It Must Have Been Love"), a także "Oh, Pretty Woman" Roya Orbisona oraz "Fame" Davida Bowiego, producenci zdecydowali się na zupełnie nowe aranżacje autorstwa Adamsa, który przyznał ostatnio magazynowi Billboard, że zaczął lobbować za skomponowaniem muzyki do tego musicalu lata temu, kiedy po raz pierwszy usłyszał o przedsięwzięciu.

Dopiero w 2015 roku otrzymał tę propozycję. "Zasadniczo poszliśmy na przesłuchanie" - powiedział Adams. "Jim i ja napisaliśmy trzy utwory, które uważaliśmy za właściwe na deski teatru, a potem spotkaliśmy się [z producentami] i był to jeden z tych klasycznych scenariuszy, w których słyszysz "W porządku, musicie wyjść z pokoju, abyśmy mogli o was porozmawiać. Oddzwonimy, nie dzwońcie do nas". Pół godziny później dostałem telefon."

Zauważył również, że tworzenie musicalu jest dużo bardziej wymagającą pracą niż tworzenie materiału na album muzyczny. "Mamy te duże spotkania, gdy siedzimy wokół, 20-25 osób i wszyscy rozmawiają o tym, co się wydarzy, a Jim i ja musimy się nagle ulotnić i pójść napiszę piosenkę" - powiedział Adams. "Oczywiście te rzeczy przechodzą ogromne zmiany, gdy zbliżamy się do daty premiery, więc scena jest czymś zupełnie innym niż gra w zespole. Dużo więcej produkcji i aranżacji wchodzi w tworzenie musicalu, niż w tworzeniu albumu. To super zabawa."

 

Książka "Pretty Woman" została napisała przez J.F. Lawtona (również scenarzystę filmu) i Garry'ego Marshalla (reżysera) dla którego musical był ostatnim projektem przed ubiegłoroczną śmiercią.

SŁUCHAJ ROCK RADIA