Paul McCartey wystąpił w filmie krótkometrażowym

REKLAMA
Brytyjski artysta opowiada w nim o szkodliwych zmianach w klimacie spowodowanych rolnictwem intensywnym.
REKLAMA

"One Day a Week" ma uświadomić ludzi jak szkodliwe dla środowiska jest rolnictwo przemysłowe, oraz jakie może mieć w przyszłości konsekwencje dla naszej planety. Film jest wspólną kampanią rodziny McCartney'a i francuskiej reżyserki Yann Arthus-Bertrand. Trafił do sieci tuż przed konferencją ONZ dotyczącej zmian klimatycznych.

REKLAMA

Oprócz brytyjskiej legendy rocka, w akcji wzięli udział Woody Harrelson, Emma Stone, oraz córki McCartney'a - Marry i Stella.

 

"Jest jeden prosty, ale znaczący sposób na ochronę planety i wszystkich jej mieszkańców. Wystarczy jeden dzień w tygodniu bez jedzenia produktów zwierzęcych. Może on mieć ogromny wpływ na utrzymanie równowagi, która nas podtrzymuje". - Paul McCartney na temat swojej inicjatywy.

Pod koniec filmu - Stone, Harrison i Mary McCartney, przedstawiają kilka faktów dotyczących rolnictwa zwierzęcego. Wśród najbardziej wstrząsających jest tempo, w jakim lasy deszczowe są wycinane aby zapewnić miejsce na wypasanie zwierząt, oraz ilość wody jaka potrzebna jest do wyprodukowania jednego burgera z wołowiny - 2,350 litrów.

W 2009 roku, były członek The Beatles wraz z córkami zainicjował akcje - "Meat Free Monday" w celu zainspirowania ludzi do zmiany diety na bardziej sprzyjającą środowisku.

REKLAMA
 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory