Bob Dylan przygotował sitcom dla HBO!

REKLAMA
Legendarny artysta jest człowiekiem wielu talentów, czasem zaskakujących.
REKLAMA

Muzyk, poeta, ubiegłoroczny laureat literackiej nagrody Nobla, w latach 90. był bliski nawiązania współpracy z HBO. Co więcej, przygotował dla stacji gotowy projekt sitcomu. Artysta miał wówczas obsesję na punkcie komedii Jerry'ego Lewisa i postanowił sam stworzyć coś w podobnym klimacie.

REKLAMA

Z pomocą Larry'ego Charlesa ("Seinfeld", "Pohamuj entuzjazm") napisał zarys komediowego serialu, który HBO zdecydowało się kupić. Dylan jednak szybko stracił zainteresowanie projektem, uznając swoje dzieło za zbyt slapstickowe przez co serial niestety nigdy nie ujrzał światła dziennego.

Bob Dylan obecny jest na muzycznej scenie od końca lat 50. Jest twórcą hymnów "Blowin' In The Wind", "Like A Rolling Stone" czy protest songów "The Times They Are a-Changin", "Hurricane", a także przebojów "Lay Lady Lay", "Knockin' On Heaven's Door" oraz "Rainy Day Women #12 & 35". Na koncie ma nagrody Grammy, Oscara i Pulitzera. W 1988 roku został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame. Został również laureatem literackiego Nobla "za stworzenie nowej poetyckiej ekspresji, która wpisała się w wielką tradycję amerykańskiej pieśni". Ogłoszono to w październiku 2016 roku. Amerykanin odebrał zaszczytne wyróżnienie - dyplom oraz medal - 1 kwietnia 2017 roku.

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory