Film o Republice na Camerimage!

REKLAMA
W ramach pokazów specjalnych filmów dokumentalnych na festiwalu Camerimage zaprezentowany zostanie obraz "Republika - narodziny legendy".
REKLAMA

Twórcą wspomnianego filmu o Republice jest Ryszard Kruk. W realizacji dzieła wykorzystano ciekawe, mało znane archiwa filmowe i muzyczne. Pojawiają się tam fragmenty utworów i niepublikowane zdjęcia.

REKLAMA

- Jest połowa lat 70. W Toruniu działa środowisko twórcze skupione wokół klubu studenckiego Od Nowa - czytamy w opisie. - Młodzi ludzie próbują różnych form działalności artystycznej. Powstają teatry, zespoły muzyczne, działają plastycy i performerzy. W tym tyglu twórczym grupa znajomych zakłada zespół Res Publika, późniejszą Republikę. Tak zaczyna się film opowiadający o pierwszym okresie działalności zespołu Republika, zakończonym jego rozpadem w 1986 roku.

W dokumencie występują członkowie zespołu Republika i Res Publica, przedstawiciele środowiska muzycznego, przyjaciele.

Pokaz filmu "Republika - narodziny legendy" zaplanowano na 14 listopada.

25. edycja Camerimage potrwa do 18 listopada. Festiwal odbywa się w Bydgoszczy. Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie internetowej i facebookowej.

REKLAMA

W kwietniu 2016 roku minęło 35 lat od pierwszego koncertu Republiki. Zespół stworzył takie klasyki polskiego rocka jak "Śmierć w bikini", "Kombinat", "Moja krew", "Telefony", "Biała flaga", "Obcy astronom", "Nieustanne tango" czy "Poranna wiadomość".

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory