King Crimson zapowiadają koncert w Polsce!

REKLAMA
kultowej brytyjskiej kapeli i rocka progresywnego, mogą mieć powody do radości.
REKLAMA

Robert Fripp i spółka, ogłosili na swoim oficjalnym Facebooku, że wyruszają w kolejną, europejską trasę koncertową. Wymienili kraje, które zamierzają odwiedzić w przyszłym roku, wśród nich znalazła się też Polska.

REKLAMA

Szczegóły trasy mamy poznać w środę 22 listopada. Dzisiaj wiadomo, że bilety VIP będzie można nabyć już dzień później (23 listopada). Zespół wyjawił, że do sprzedaży trafią tzw. Royal Packages, oraz Courtiers Package. Niebawem mamy poznać informacje, co będą zawierały te specjalne pakiety.

Robert Fripp, oraz bracia Michael i Peter Giles założyli King Crimson w 1968 roku. Zasłynęli jako mistrzowie instrumentalizmu i ciekawych połączeń. Mimo wielokrotnie zmienianego składu, przez lata sięgali zarówno po rocka, muzykę klasyczną, ale też jazz. Grupa nagrała ogromną ilość albumów, studyjnych, koncertowych, mini albumów i kompilacji. W 2011 roku zawiesili działalność, lecz już po dwóch latach ogłosili wielki powrót, w nieco odmienionym składzie. Do zespołu dołączyli dwaj dodatkowi perkusiści Pat Mastelotto i Bill Rieflin.

 

Ostatni raz, King Crimson mogliśmy podziwiać na czterech koncertach w naszym kraju. Po pięciu latach przerwy, grupa powróciła na scenę w 2014 roku. W 2016 roku wystąpili w Zabrzu i we Wrocławiu.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory