The Eagles zapowiada trasę koncertową!

REKLAMA
Mimo wielu zapewnień o zakończeniu działalności zespołu, najnowsze doniesienia zza oceanu wskazują, że legenda rocka nie wybiera się jeszcze na muzyczną emeryturę.
REKLAMA

The Eagles wyrusza w trasę koncertową po Ameryce Północnej. Koncerty rozpoczną się 14 marca w United Center w Chicago i potrwają do lata. W wybranych terminach do zespołu dołączą: Jimmy Buffett, James Taylor, Chris Stapleton. Jimmy Buffett i jego Coral Reefer Band wystąpią podczas czterech stadionowych koncertów,  James Taylor i All-Star Band otworzą dwa koncerty, a Chris Stapleton rozpocznie kolejny z nich. Bilety na wydarzenia trafią do sprzedaży 2 grudnia za pośrednictwem Ticketmaster, część z nich będzie sprzedawana dzień wcześniej (koncerty w Arlington, Texas, Denver i Washington D.C.) .

REKLAMA

Podczas trasy, która oficjalnie będzie nosiła nazwę Eagles Plot 2018 wystąpią dawni członkowie grupy, Don Henley, Joe Walsh i Timothy B. Schmit, oraz Vince Gill i Deacon Frey, który zajął miejsce swojego zmarłego ojca, Glenna Freya. Ten sam skład zadebiutował podczas tego lata, na festiwalu Classic East & West i od tego czasu występował już parokrotnie.
 
W jednym z wywiadów, Walsh (gitarzysta, klawiszowiec) wspominał pierwsze koncerty zespołu po śmierci Frey'a: Mamy trochę nowej krwi. Wszyscy wiemy, że piosenki są całkiem dobre, ale musimy po prostu uruchomić wiertarkę. To jest jak bycie sportowcem i robienie powtórzeń, aby uzyskać jakiś kształt.
 
The Eagles został założony na początku lat 70 przez Dona Henleya i Glenna Frey’a, który występował z zespołem do swojej śmierci. Muzyk zmarł 18 stycznia 2016 wskutek komplikacji wywołanymi chorobami reumatoidalnymi. Po 28 latach od wydania The Long Run, w 2007 roku ukazał się ich ostatni album - Long Road Out of Eden. Do największych przebojów zespołu należą takie utwory jak „Hotel California”, „Take it Easy”, „Witchy Woman". W 1998 roku Eagles zostali wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame.
 
 
Eagles 2018 Tour Dates

March 14 – Chicago, IL @ United Center

March 23 – Nashville, TN @ Bridgestone Arena

April 14 – Orlando, FL @ Camping World Stadium (with Jimmy Buffett)

REKLAMA

April 21 – Miami, FL @ Hard Rock Stadium (with Jimmy Buffett)

May 10 – Vancouver, BC @ Rogers Arena

June 23 – Arlington, TX @ AT&T Stadium (with Chris Stapleton)

June 28 – Denver, CO @ Coors Field (with Jimmy Buffett)

REKLAMA

June 30 – Minneapolis, MN @ Target Field (with Jimmy Buffett)

July 15 – Toronto, ON @ Air Canada Centre

July 20 – Boston, MA @ TD Garden

July 26 – Washington, DC @ Nationals Park (with James Taylor)

REKLAMA

July 28 – Philadelphia, PA @ Citizens Bank Park (with James Taylor)

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory