Fani R.E.M. połączyli siły w szczytnym celu!

REKLAMA
Sympatycy zespołu R.E.M. wykazali się wielkim sercem i mobilizacją. Na wieść o złym stanie zdrowia współpracownika formacji, w ekspresowym tempie zorganizowali zbiórkę pieniędzy.
REKLAMA

Scott McCaughey, który przez lata koncertował z R.E.M. doznał wylewu. Muzyk grał na gitarze rytmicznej, klawiszach i śpiewał w chórkach. Towarzyszył grupie od 1994 do 2011 roku.

REKLAMA

Kiedy jego żona uruchomiła na GoFundMe stronę, by zebrać pieniądze na leczenie, wystarczył dzień, by z datków sympatyków artysty uzbierały się ponad 82 tysiące dolarów. W chwili, gdy powstawał ten tekst było już ponad 85 tysięcy dolarów.

Scott McCaughey znany jest także z The Young Fresh Fellows i The Minus 5. Obecnie przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej w szpitalu w San Francisco.

Ostatnio pojawiły się kolejne głosy, że R.E.M. powróci. Do plotek odniósł się basista grupy: 

Nie ma takiej rzeczy na świecie, która sprawiłaby że powrócimy. To niesamowity luksus, zakończyć działalność na własnych warunkach, kiedy jest to tylko twoja decyzja i masz ku temu odpowiednie powody. Jestem pewien, że są rzeczy, które moglibyśmy zrobić, pewnie miałoby to znaczenie, byłoby czymś pozytywnym, ale ktoś na tym świecie musi dotrzymać słowa, kiedy mówi że kończy. Chcemy być właśnie takim zespołem.
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory