Neil Young zagra dla fanów na całym świecie!

REKLAMA
W piątek 1 grudnia będzie miała miejsce premiera nowego albumu Neila Younga, The Visitor. Z tej okazji, kanadyjska ikona muzyki zagra jednorazowy, akustyczny koncert pod tytułem Somewhere in Canada.
REKLAMA

Szczegóły występu na razie są owiane tajemnicą. Dokładne miejsce nie zostało jeszcze wskazane. Wiadomo, że odbędzie się on gdzieś w Kanadzie - rodzinnym kraju muzyka, w piątek ok. 20:00 i będzie mogło w nim uczestniczyć 200 osób. 72-letni muzyk urodził się w Toronto, lecz pod koniec lat 60. przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. Koncert Somewhere In Canada będzie wyprodukowany przez Bell Media, a wyreżyseruje go amerykańska aktorka, a prywatnie dziewczyna Younga - Daryl Hannah.

REKLAMA

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w Kanadzie na stronach CTV.ca i iHeartRadio Secret Sessions, a także na całym świecie przez Facebooka artysty.


Mówi się, że muzyk posiada wiele miejsc w Kanadzie, które bardzo lubi. Na chwilę przed koncertem ma wybrać lokal, który zapewni dobrą akustyczną atmosferę. Z informacji wynika, że miejsce prawdopodobnie będzie wyposażone w kanapy i krzesła dla przytulnej, intymnej scenerii, dzięki czemu "tajna sesja" będzie naprawdę wyjątkowa.


Data piątkowego koncertu zbiega się z wydaniem nowego studyjnego albumu Kanadyjczyka, The Visitor, który został nagrany przy wsparciu amerykańskiej grupy rockowej Promise of the Real. Wtedy też rozpoczyna się NYA - The Neil Young Archives, udostępnienie chronologicznej kolekcja całego dotychczasowego dorobku artysty,  nagranej muzyki, filmów, książek, ma to być streaming audio w "jakości mistrzowskiej". Całość zostanie udostępniona za pośrednictwem nowej usługi streamingowej, Xstream by NYA, która należy do Younga. Technologia została opracowana we współpracy z Orastream Singapuru.

Jest to pojedynczy plik o doskonałej rozdzielczości, który w zasadzie kompresuje się w razie potrzeby, aby nigdy nie przestać grać, w rezultacie zawsze brzmi lepiej niż inne usługi przesyłania strumieniowego i nigdy nie zatrzymuje się ani nie buforuje tak, jak inne usługi wyższej rozdzielczości.

REKLAMA

Pod koniec września Young pojawił się w Toronto w związku z wprowadzeniem go do Canadian Songwriters Hall Of Fame.

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory