Wkrótce premiera filmu o Joan Jett!

Festiwal filmowy - "Sundance", ogłosił filmy nominowane do nagrody. Spośród 110 niezależnych filmów z całego świata, festiwal będzie miał premierę filmów dokumentalnych o Joan Jett, Robinie Williamsie i Studiu 54.

Reżyserowany przez Kevina Kerslake i napisany przez Joela Marcusa film - "Bad Reputation", koncentruje się na życiu amerykańskiej gitarzystki z Filadelfii - Joan Jett. Będzie on kroniką wczesnych lat jej kariery, kiedy to założyła zespół The Runaways i stała się pionierką kultury rock n' roll. Jest bez wątpienia jedną z najbardziej rozpoznawalnych gitarzystek na świecie. W 2003 roku, została sklasyfikowana na 87. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu „Rolling Stone”.

 

Na festiwalu odbędzie się również premiera filmu "Come Inside My Mind" - w reżyserii Mariny Zenovich. Opisywany jest jako kameralny portret brytyjskiego aktora - Robbiego Williamsa.

"Film pokazuje nam niezwykłe życie i karierę Robina. Ujawnia iskrę szaleństwa, która prowadziła go przez większość życia". - Marina Zenovich na temat filmu.

11 sierpnia 2014 roku, cały świat obiegła informacja o śmierci wybitnego aktora. Jak się później okazało, zmagający się z depresją Brytyjczyk popełnił samobójstwo.

Festiwal Filmowy "Sundance", będzie trwał od 18 do 28 stycznia 2018 roku. Projekcje odbędą się w Park City w Utah, Salt Lake City i Sundance Mountain Resort.

 

SŁUCHAJ ROCK RADIA