Pearl Jam zagrają w Krakowie!

REKLAMA
To już pewne! Ikona grunge'u pod wodzą Eddiego Veddera w przyszłym roku odwiedzi nasz kraj. 3 lipca 2018 roku Pearl Jam wystąpią w krakowskiej Tauron Arenie.
REKLAMA

Od kilku tygodni spekulacji nie było końca, a fora polskich fanów zespołu  wrzały. Dzisiaj, znana jest już cała europejska trasa koncertowa Pearl Jam Live 2018, która odbędzie się w przyszłym roku. Zespół zagra 14 koncertów, z czego pierwszy obędzie się 12 czerwca w Amsterdamie, a ostatni 14 lipca w Lizbonie. Po raz pierwszy, od 22 lat grupa zagra w Rzymie.

REKLAMA

Bilety trafią do sprzedaży w piątek 8 grudnia o godz. 12, na stronie Live Nation Polska. Przedsprzedaż dla aktualnych członków fan clubu Pearl Jam Ten Club wystartuje już dzisiaj!

Pearl Jam istnieją nieprzerwanie od 1991 roku. Należą do tzw. "Wielkiej Czwórki z Seattle", do których zalicza się takie zespoły jak Nirvana, Alice in Chains oraz Soundgarden. Po śmierci Chrisa Cornella, i co za tym idzie samoistnym rozwiązaniu Soundgarden, pozostają najważniejszym grunge’owym zespołem na świecie. Grupa ma na swoim koncie trzynaście albumów studyjnych, ostatni z nich "Lightning Bolt" ukazał się w 2013 roku. 4 października miała miejsce premiera koncertowego dokumentu zespołu "Let’s Play Two", który odbył się na stadionie klubu baseballowego Chicago Cubs w 2016 roku, którego Vedder od lat jest wiernym fanem. W dokumencie możemy zobaczyć wykonania takich utworów jak "Better Man", "Jeremy", "Alive", "Black".

Zespół ostatni raz występował w Polsce 3 lipca 2014, podczas Openera.

W kwietniu tego roku, Pearl Jam został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

REKLAMA
 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory