U2 zagrali w "Saturday Night Live"

REKLAMA
Grupa U2 wystąpiła w programie "Saturday Night Live", gdzie wykonała dwa utwory z najnowszej płyty "Songs of Experience".
REKLAMA

Zespół w amerykańskiej telewizji zaprezentował numery "American Soul" i "Get Out of Your Own Way". W obydwóch kawałkach na albumie udziela się raper, Kendrick Lamar, ale hiphopowy gwiazdor nie towarzyszył irlandzkim rockmanom podczas "Saturday Night Live". Poniżej można obejrzeć klipy z występu U2.

REKLAMA

"Songs of Experience" to swoista kontynuacja "Songs of Innocence". Inspiracją dla powstania obu płyt jest zbiór poematów "Songs of Innocence and Experience", osiemnastowiecznego angielskiego poety, malarza i mistyka, Williama Blake'a. Jeśli "Songs of Innocence" opisywała doświadczenia i inspiracje zespołu z lat 70. i 80., to nowy album jest kolekcją piosenek - osobistych listów do miejsc i ludzi bliskich sercu wokalisty, Bono: do rodziny, przyjaciół, fanów i… jego samego. Longplay "Songs of Experience" miał premierę 1 grudnia.

U2 to dziś jedna z największych rockowych grup. Kwartet sprzedał 170 milionów płyt i może pochwalić się 22 statuetkami Grammy. W 2005 roku zespół został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

 
 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory