83 Urodziny Króla!

REKLAMA
Dawno temu John Lennon powiedział, że przed Elvisem nie było niczego. Skromny piosenkarz i aktor na zawsze zmienił muzykę i stał się wzorem dla artystów na długie lata.
REKLAMA

Presley urodził się 8 stycznia 1935 roku w Tupelo w Stanach Zjednoczonych. W wieku 13 lat przeprowadził się z rodziną do Memphis, gdzie stawiał swoje pierwsze kroki w świecie muzyki. Początkowo nikt nie uznawał jego talentu, aż do czasu, gdy w 1954 roku podczas programu radiowego “Red, Hot and Blue” zaprezentowano nagrany przez niego utwór. Słuchacze byli zaskoczeni. Od tamtej pory kariera Elvisa nabierała tempa, dwa lata później nadano mu tytuł “Króla Rock And Rolla”. Tego samego roku Presley został również aktorem i wystąpił w filmie “Love Me Tender”. Niestety na jakiś czas musiał przerwać swoją karierę na rzecz odbycia służby w armii, tłumacząc, że nie chce być traktowany inaczej. Swoje wynagrodzenie za pobyt w wojsku przekazał na dokupienie sprzętu do baz i na cele charytatywne. Po powrocie do cywila dalej kontynuował swoją karierę muzyczną i filmową. Zyskał jeszcze większą popularność. Śpiewał muzykę country, rhythm and blues, pop i rock. W czasach swojej działalności zdobył wiele nagród muzycznych i zajmował pierwsze miejsca na listach przebojów. Zagrał w 30 filmach i wydał 21 albumów.
Elvis Presley zmarł w 16 sierpnia 1977 roku w swoim domu. Za przyczynę tak wczesnej śmierci uznano zatrzymanie akcji serca. Dziś świętowałby swoje 83 urodziny. Artysta pozostawił po sobie swój cały dorobek muzyczny i filmowy. Do tej pory ma wielką rzeszę fanów na całym świecie. Wielu z nich nie wierzy w śmierć ich idola.

REKLAMA

Po śmierci Elvisa pojawiło się wiele spekulacji o tym, że muzyk żyje sobie gdzieś w spokoju.
Czy król umarł rzeczywiście? Nie znamy na to odpowiedzi.


Jeżeli chcecie zobaczyć Elvisa Presleya na wielkim ekranie i usłyszeć jego muzykę w wykonaniu Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej to będziecie mieli do tego okazję już 7 czerwca w Krakowie podczas koncertu „Elvis Presley™ Live in Concert”.
Po dodatkowe informacje zapraszamy tutaj. http://www.tauronarenakrakow.pl/wydarzenia/elvis-in-concert-%E2%80%A2-live-on-screen/

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory