To czego jeszcze nie wiecie o Grohlu

REKLAMA
Czy wiedzieliście od czego był uzależniony Dave? Lub w jaką rolę wcielił się w musicalu? Z okazji 49 urodzin wokalisty Foo Fighters i perkusisty Nirvany przygotowaliśmy kilka ciekawostek, o których mogliście nie wiedzieć.
REKLAMA

1. Jazda po pijaku
W 2000 roku podczas pobytu w Australii muzyk został aresztowany za jazdę po spożyciu alkoholu. Po koncercie wypił kilka piwek, wypożyczył skuter i ruszył szerokimi australijskimi drogami. Na pijanego muzyka natrafiła policja. Grohl musiał zapłacić mandat w wysokości 400$.

REKLAMA


2. Sekretna miłość
Dave przyznał się kiedyś, że sekretnie kochał zespół Spice Girls:

“Two Become One - The Spice Girls. Ta piosenka nie mogła mi wyjść z głowy. To nie jest nawet piosenka do tańca - to takie wolne popowo-balladowe gówno. Boże, kochałem to i nie wiedziałem co mam zrobić.”


3. Wstydliwy problem
Wokalista Foo Fighters powiedział kiedyś, że jego kompleksem, z którym boryka się od 12 roku życia, są wielkie nozdrza. Kiedy był mały, siostra koleżanki powiedziała, że mogłaby zobaczyć jego mózg przez takie nozdrza. Od tego czasu bardzo się tego wstydzi.


4. Pacyfikator
Podczas jednego z koncertów, wkurzony Dave wyrzucił jednego z fanów. W trakcie piosenki muzyk zobaczył wśród publiczności walczących chłopaków. Przestał grać i zaczął krzyczeć do jednego z nich, żeby “poszedł” z koncertu, jeżeli chce się podczas niego bić.

REKLAMA
 


5. Uzależnienie
Josh Homme, muzyk z zespołu Queens Of The Stone Age,opowiedział na jednym z nagrań o uzależnieniu swojego przyjaciela Dave. Grohl był uzależniony od kawy i spożywał ją w nadmiernych ilościach. Jakiś czas później trafił on do szpitala z powodu następstw od przedawkowania kofeiny.


6. Połamany muzyk
Wielu artystów stwierdziłoby, że złamana kończyna nie pozwoli im na kontynuowanie koncertów. Dave Grohl nie należy do tej grupy. W 2015 roku podczas koncertu spadł ze sceny i złamał nogę. Po dłuższej przerwie, spowodowanej szybką wizytą w szpitalu,  dokończył występ.

7. Odpał po kwasie
Wokalista przyznał się kiedyś, że któregoś razu po kwasie miał halucynacje. Wydawało mu się, że widział małe dinozaury, które żuły ludzkie kostki. Zdarzyło się to podczas podróży łodzią z Wielkiej Brytanii do Belgii.

8. Rola diabła
Grał partie perkusyjne dla Tenacoius D, duetu tworzonego przez Jacka Blacka i Kyle Gassa. Przyjaźń z zespołem spowodowała, że chłopaki zaproponowali mu rolę w ich rockowym musicalu. Zagrał tam diabła, fana muzyki metalowej, który walczy z głównymi bohaterami.   

REKLAMA
 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory