Nergal głosem w grze komputerowej

REKLAMA
Adam Darski użyczył swojego głosu w nowej grze komputerowej "Apocalipsis: Harry at the End of the World". Wokalista zajął się narracją zarówno w wersji polskiej jak i angielskiej.
REKLAMA

Muzyką w produkcji przygotowanej przez małe, niezależne studio z Warszawy, Punch Punk Games zajął się właśnie zespół Behemoth. Wykorzystując swoje nowe, nastrojowe kawałki. Nergal wyraźnie jest zadowolony ze współpracy z twórcami gry :

REKLAMA
“Estetyka i styl w jakim jest wykonana gra Apocalipsis są bliskie temu, co robię na co dzień i co lubię. Mnie zawsze inspirują i stymulują rzeczy, które są mroczne. Jestem na przykład fanem Gustawa Doré, którego ilustracje towarzyszą moim ulubionym książkom, np. "Rajowi Utraconemu" Miltona. Koresponduje to z tym, czym się zajmuję na co dzień w życiu zawodowym i prywatnie, bo to są moje pasje”.


“Apocalipsis” to tradycyjna gra przygodowa oferująca 25 niezwykłych lokacji, w której głównym bohaterem jest Harry. Wyrusza on w podróż przez dziwną i nieprzyjazną krainę w poszukiwaniu swojej ukochanej Zuli. Na jego drodze staje wiele fantastycznych stworów, prosto z grafik artystów europejskich z XV wieku. Gra jest pełna zwrotów akcji i zagadek logicznych.


Styl graficzny, jak i sam świat gry, jest inspirowany Apokalipsą św. Jana i skąpany w średniowiecznej filozofii i wierzeniach. Każde miejsce, które odwiedza bohater i każda postać, którą spotyka w „Apocalipsis” wywodzi się z rycin z XV i XVI wieku stworzonych przez takich artystów jak Hans Holbein, Michael Wolgemut czy Albrecht Dürer.

„Długo szukaliśmy najlepszego głosu do Apocalipsis i przez cały czas odpowiedź była na wyciągnięcie ręki. Nergal i Behemoth naturalnie pasują do gry, do wybranej przez estetyki, symboliki i poruszanych motywów” - zapewnia reżyser gry, Krzysiek Grudziński.


„Apocalipsis: Harry at the End of the World” dostępna będzie jeszcze w tym roku zarówno w wersji językowej polskiej i angielskiej.


Poniżej zwiastun gry:

REKLAMA
 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory