49 Rocznica ostatniego szalonego występu Beatlesów

REKLAMA
30 stycznia 1969 roku ,,The Beatles'' wystąpili na dachu Apple Organization building w Londynie. Był to ostatni występ grupy na żywo.
REKLAMA

The Beatles dali ostatni koncert na żywo 30 stycznia 1969. Występ odbył się na dachu budynku Apple Organization building w Londynie. Jak wspominają członkowie grupy, dzień był zimny i wietrzny (John Lennon wystąpił w futrze pożyczonym od Yoko Ono) Pomysł na zagranie na dachu narodził się dość spontanicznie, był pomysł żeby zagrać w klubie jednak to wiązało się z przetransportowaniem sprzętu. Jako że zespół był w pełnym składzie, padła decyzja by zagrać na dachu. Warto wspomnieć że nikt nie zrobił tego przed nimi.

REKLAMA

42 minutowe show zostało nagrane z pozycji pokazującej zespół podczas występu jak i okolicy miejsca w którym grali. Zainteresowanie było ogromne, ludzie wychodzili na balkony, zatrzymywali się w drodze do biur czasami nie wiedząc skąd dochodzi muzyka.

Do dziś nie wiadomo do końca, czy to zakorkowane ulice, czy przeszkadzający hałas skłonił kogoś do wezwania policji.
Wiemy na pewno że nawet ich interwencja nie była w stanie przerwać koncertu.
Chociaż mogłoby to być ciekawe nagranie gdyby kamery nagrywające występ zarejestrowały policję aresztującą Beatlesów i to w trakcie ich ostatniego występu w pełnym składzie.

,, Ten dzień był dla mnie niezapomniany, zrobiliśmy to co robimy najlepiej - czyli muzykę. Ale wciąż jestem zawiedziony że policja nie ściągnęła mnie z mojej perkusji''- Ringo Star


Piosenki które zagrali na dachu:

Get Back (five versions)
I Want You (She's So Heavy)
Don't Let Me Down (two versions)
I've Got A Feeling
One After 909
Danny Boy
Dig A Pony (two versions)
God Save The Queen
A Pretty Girl Is Like A Melody

REKLAMA


Podczas koncertu muzycy nagrali kilka wersji piosenek. Zarejestrowany materiał pojawił sie na takich wydawnictwach jak ,,Let It Be Me'' ,,Anthology 3'' ,,Let It Be Me... Naked'' a także w filmie poświęconym grupie ,,Let It Be Me''

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory