Kosmici słuchają Beatelsów

REKLAMA
Dokładnie 10 lat temu w przestrzeni kosmicznej została wyemitowana piosenka ,,Across The Universe'' zespołu The Beatles.
REKLAMA

W 2008 roku przedstawiciele NASA wpadli na dość ciekawy pomysł. Dnia 4 lutego o godzinie 1:00 w nocy wyemitowali utwór “Across The Universe” zespołu The Beatles w stronę przestrzeni kosmicznej. Wykorzystali do tego ogromną antenę satelitarną. Była to pierwsza w historii próba wysłania sygnału dźwiękowego w postaci utworu do kosmosu. Piosenka Beatelsów została wysłana w stronę Gwiazdy Polarnej. Za pomocą skomplikowanych obliczeń ustalono, że potencjalni mieszkańcy tego ciała niebieskiego mogliby usłyszeć piosenkę dopiero za 431 lat. Wydarzenie to zostało określone przez NASA dniem “Across The Universe”.

REKLAMA


Były członek Beatelsów Paul McCartney powiedział:

Znakomicie! Dobra robota! Przekażcie pozdrowienia dla kosmitów.

Yoko Ono dodała:

To początek nowej ery w której będziemy komunikować się z miliardami planet w całym wszechświecie.

Piosenki The Beatles oraz innych zespołów były wysyłane do tamtej pory tylko na orbitę okołoziemską. Docierały one do znajdujących się na niej astronautów. W tym roku obchodzimy 50 rocznice nagrania utworu “Across The Universe”. Pozdrawiamy mieszkańców kosmosu, którzy natrafią na sygnał dźwiękowy. Zachęcamy ich do słuchania Rock Radia.

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory