To czego jeszcze nie wiecie o Alice Cooperze

REKLAMA
Z okazji 70 urodzin tego mrocznego artysty przygotowaliśmy dla Was garść ciekawostek. Zapraszamy!
REKLAMA

1. Słaba pamięć

REKLAMA

Gwiazda heavymetalu podczas jednego z wywiadów przyznała, że niewiele pamięta z sesji nagraniowych. Wszystko przez to, że na większości z nich był po prostu pijany.

 


2. Niańka

Słynący ze skandali, demonicznego wyglądu i prowokacyjnych tekstów muzyk był przez jakiś czas nianią. W latach 70tych, na początku swojej kariery, muzyk opiekował się małym Keanu Reevesem, z którego matką się przyjaźnił.

 


3. Fan amerykańskich samochodów

REKLAMA

Artysta przyszedł na świat w Detroit - ówczesnej stolicy motoryzacji. Najprawdopodobniej z tego powodu Alice jest wielkim fanem amerykańskich samochodów. Często w wywiadach chwali się nowymi nabytkami. Na stronie internetowej Coopera można znaleźć zdjęcia niektórych aut z kolekcji.

 


4. Nazwa zespołu

Pseudonim artystyczny wokalisty wziął się od nazwy jego zespołu. Do 1975 działał w grupie muzycznej o nazwie Alice Cooper. Kiedy postanowił przejść na działalność solową, wykupił prawa do nazwy od pozostałych członków zespołu. Wtedy przyjął znany do dziś przydomek.  Prawdziwe personalia piosenkarza to Vincent Damon Furnier.


5. Zakup litery “O”

REKLAMA

Podczas aukcji charytatywnej w 1978 roku artysta wylicytował literę “O” z napisu “Hollywood”. Miało to miejsce w willi Playboya, a wydarzenie organizowane było przez samego Hefnera. Na spełnienie swojej zachcianki Alice Cooper wydał wtedy 27 tysięcy dolarów. Swój zakup zadedykował zmarłemu przyjacielowi - Groucho Marxowi.


6. Afera z kurczakiem

W trakcie występu Coopera w Toronto wydarzyła się dość nieprzyjemna sytuacja. Ktoś z widowni postanowił wrzucić na scenę żywego kurczaka. Zdziwiony wokalista wziął ptaka w swoje ręce i niewiele myśląc rzucił nim w publikę. Niestety zwierzę nie przeżyło spotkania z fanami, którzy rozerwali je na strzępy. Jakiś czas później Alice Cooper opowiedział o tym zdarzeniu. Powiedział, że nie wiedział, że kury nie umieją latać i dlatego tak bezmyślnie postąpił. Był bardzo zdziwiony obrotem spraw i reakcją publiki. Szczególnie, że kura wylądowała w sektorze dla osób niepełnosprawnych, które w większości poruszały się na wózkach.

7. Fan The Beatles

REKLAMA

Cooper któregoś razu powiedział:

Kocham The Beatles, bo pisali proste piosenki, a nie jest to takie proste, jak się wydaje.

8.  Chrześcijanin

Wygląd sceniczny i zachowania podczas wielu koncertów mogłyby sugerować, że Alice ma niewiele wspólnego z wiarą w Boga. W swojej karierze nagrał wiele piosenek w nurcie chrześcijańskiego rocka. Religijne usposobienie gwiazdy przyszło dopiero z czasem. Dopiero po wielu latach stwierdził, że takie życie mu bardziej odpowiada.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory