Przez chorobę zrezygnował z koncertów

REKLAMA
Glenn Tipton, gitarzysta Judas Priest rezygnuje z koncertów.
REKLAMA

Oficjalny profil Judas Priest na Facebooku poinformował, że muzyk cierpi na chorobę Parkinsona. Pierwsze stadium choroby zdiagnozowano już dziesięć lat temu. Obecnie choroba się rozwinęła i Tipton może zagrać tylko niektóre utwory z repertuaru zespołu. Zażyczył sobie aby w trakcie zaplanowanej trasy koncertowej, która będzie promować najnowszy krążek Judas Priest, zastąpił go Andy Sneap. W swoim oświadczeniu gitarzysta zapewnia, że nie przestaje być członkiem zespołu, tylko zmienia się jego rola.

REKLAMA
Chcę, by wszyscy wiedzieli, że w tej chwili najważniejsze jest, by trasa Judas Priest doszła do skutku, a ja nie odchodzę z zespołu – po prostu moja rola się zmieniła. Nie wykluczam możliwości, że wrócę na scenę, kiedy poczuję, że znowu mogę wymiatać z Priest. Kiedyś, w nie tak odległej przyszłości mam nadzieję znów zobaczyć Was, metalowych maniaków.

Premiera osiemnastego, studyjnego albumu zaplanowana jest na 9 marca 2018 roku. Jednym z producentów płyty jest wspomniany już wcześniej Andy Sneap.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory