Muzyczne gwiazdy wielkiego ekranu

REKLAMA
Przygotowaliśmy dla Was zestawienie kilku muzycznych gwiazd, które zdecydowały się spróbować swoich sił przed kamerami.
REKLAMA

Zdarza się, że niektórzy artyści muzyczni decydują się na występy na wielkim ekranie. W zależności od umiejętności aktorskich otrzymują większe lub mniejsze role. Czasami, jako wykreowane postaci, a czasami, jako oni sami. Według nas jest to wspaniała okazja do zobaczenia swoich ulubionych muzyków w innym wydaniu. A według Was?

REKLAMA

1. David Bowie

Nasze zestawienie rozpoczynamy od niekwestionowanej muzycznej legendy. Bowie znany był ze swoich wielu wcieleń, które przybierał w trakcie swojej kariery muzycznej. Muzyk wystąpił również w kilku filmach. Swoją pierwszą rolę otrzymał w 1967 roku w filmie “The Image”. Mogliśmy go podziwiać w aż 36 filmach, między innymi w “Prestiżu” Christophera Nolana, gdzie wcielił się w postać Nicolasa Tesli, czy “Labiryncie” Jima Hensona.

 


2. Dave Grohl

Lider Foo Fighters pojawił się w dwóch filmach. I to bardzo różniących się od siebie. W filmie “Tenacious D: Kostka Przeznaczenia“ wcielił się w Diabła - pana piekieł i wielkiego fana metalu. A kilka lat później zagrał mały epizod w “Muppetach”.

 


3. Gwen Stefani

REKLAMA

Piosenkarka No Doubt, jednego z najbardziej znanych zespołów lat 90-tych, miała swoje 5 minut u boku samego Leonardo DiCaprio w “Aviatorze”. Zagrała tam Jean Harlow, gwiazdę amerykańskiego kina z początku XX wieku.

 


4. Phil Collins

Phill od małego wykazywał szczególne uzdolnienia aktorskie. Jego mama pragnęła by ten został aktorem. Pierwszy raz na wielkim ekranie pojawił się w 1964 roku w filmie “Noc po ciężkim dniu”. Może to nieco za dużo powiedziane, bo zagrał tam tylko chłopca w tłumie. Mimo, że kariera muzyczna odciągnęła go od obiektywów kamer to co jakiś czas dostawał małe role epizodyczne w serialach lub filmach. Postać Phila Collinsa pojawia się także w grze “Grand Theft Auto: Vice City Stories”.

 

5. Marilyn Manson

REKLAMA

Wygląd i aparycja tego artysty pozwala mu na wcielenie się w ciekawe postaci. Manson zagrał w kilku dobrych produkcjach, m.in.: “Salem”, “Synowie Anarchii” i “Californication”.

 


6. Sting

Jak pewnie wiecie, albo i nie, wokalista The Police chętnie pojawia się w różnych serialach, jako on sam lub filmach, np.: zagrał Dr. Frankenstaina w horrorze “The Bride”. Czasami również podkłada głos do animacji, w których występuje jego postać. Głos Stinga mogliśmy usłyszeć w “Simpsonach” i “Filmie o Pszczołach”

 


7. Fred Durst

REKLAMA

Frontman amerykańskiego Nu Metalowego zespołu Limp Bizkit pojawił się w “Dr. House”. Zagrał rolę barmana podczas finału 4 sezonu tego serialu.

 


8. Michael Jackson

Król Popu odegrał rolę Stracha na Wróble w filmie “Czarnoksiężnik z krainy OZ” oraz podkładał głos w animacji “The Lionhearts”. Przez moment możemy go również oglądać w filmie “Faceci w Czerni 2”, jako agenta M.

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory