To czego jeszcze nie wiecie o Kurcie Cobainie

REKLAMA
Wokalista Nirvany obchodziłby dzisiaj swoje 51 urodziny! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek.
REKLAMA

1. Nie lubił Axl’a Rose

Wokaliści nie znaleźli wspólnego języka, a ich relacje były “skomplikowane”. Nie wiadomo do końca od czego to wszystko się zaczęło. Plotka głosi, że wszystko zaczęło się od tego, że Nirvana nie wyraziła zgody na supportowanie Guns N’ Roses. Cobain spotkał się z Rosem podczas gali MTV. Była tam też ukochana Kurta, Coutney Love. Dziewczyna podeszła do Axl’a i zapytała, czy ten chciałby zostać ojcem chrzestnym jej dziecka. Wokaliście Gunsów nie spodobało się to pytanie, zwyzywał dziewczynę Cobaina, a z nim chciał się nawet bić.

REKLAMA

2. Był wandalem

Podczas lata 1986, Kurt Cobain postanawia ozdobić kilka samochodów i murów hasłami “God is Gay” i “Homo Sex Rules”. Stróżom prawa nie podobało się takie swobodne wyrażanie myśli i postanowili Kurta aresztować. Przyszły lider Nirvany dostał karę 180 dolarów grzywny i wyrok 30 dni więzienia w zawieszeniu za akt wandalizmu.


3. Problemy z brzuchem

Kurt Cobain przez wiele lat cierpiał na bóle brzucha. Chodził do wielu lekarzy, którzy nie potrafili mu pomóc. W dużym stopniu przez to uzależnił się od narkotyków, które pomagały mu uśmierzyć ból. Niekiedy jego dolegliwości nie pozwalały mu na pracę i koncertowanie. Dopiero po kilku latach okazało się, że za jego cierpienie odpowiadało skrzywienie kręgosłupa.

REKLAMA
 


4. Pobił się z ochroniarzem na swoim koncercie

Podczas pewnego koncertu, Nirvana miała duży problem z systemem odsłuchu. Wkurzony Cobain postanowił naprawić problem na własną rękę. W trakcie występu, wokalista podszedł do stołu mikserskiego i uderzył w niego gitarą. Obsługa widząc, że ich sprzęt jest niszczony, wściekła się. Cały system był własnością pewnego rosłego ochroniarza, który tylko czekał, żeby zemścić się na Kurcie. Okazja do tego nadarzyła się, gdy Kurt wskoczył w publikę. Ochroniarz podszedł do lidera Nirvany i przyłożył mu w twarz. Chłopak zrewanżował się i rozwalił swoją gitarę o głowę rosłego faceta.


5. Miał zmyślonego przyjaciela

Będąc małym chłopcem wykreował w swojej głowie przyjaciela. Nadał mu imię Boddah. Bawił się z nim i prowadził rozmowy. Zmyślony przyjaciel towarzyszył mu przez całe życie. To do niego zwrócił się w pożegnalnym liście, który napisał przed swoją samobójczą śmiercią.

REKLAMA


6. Napisał piosenkę na podstawie gwałtu

Na drugim albumie Nirvany “Nevermind” znajduję się piosenka o tytule “Polly”. Jej tekst opowiada o papudze, która chce krakersa. Niewinność utworu znika, gdy słuchacz dowiaduję się o jej ukrytym przekazie. Cobain napisał “Polly”, gdy usłyszał w telewizji o porwaniu czternastoletniej dziewczyny. Nastolatka została uwięziona i przez kilka tygodni wykorzystywana seksualnie. To straszne wydarzenie zainspirowało Kurta do napisania piosenki.

 


7. Uwielbiał zespół Pixies

Wokalista Nirvany lubował się w twórczości zespołu Pixies. Jego ulubionym kawałkiem tej grupy był “Gigantic”. Kultowy utwór Nirvany “Smells Like Teen Spirit” inspirowany był piosenkami Pixies. W jednym z wywiadów przyznał, że chciałby być członkiem tego zespołu lub chociaż móc coverować jego utwory.

REKLAMA
 

8. Instruktor pływania

Kurt w swoim życiu trudził się kilkoma zawodami. Między innymi był czyścicielem dywanów, a także instruktorem pływania dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ciekawe ilu uczniów chodziło później na koncerty swojego nauczyciela.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory