20 lutego - Międzynarodowy Dzień Palących Fajkę.

REKLAMA
Mało kto wie, że w polsce od dokładnie 10 lat obchodzimy to oryginalne święto.
REKLAMA

Tego dnia fajczarze spotykają się w klubach. Przynoszą fajki i (co najlepsze) biorą udział w turniejach. Ulubionym i zarazem najciekawszym jest konkurs najdłuższego palenia trzech gram tytoniu. Rekordzistą świata w tej dyscyplinie jest Włoch Gianfranco Ruscala (3 godziny 18 minut i 8 sekund), a rekordzistką - Polka Danuta Pytel-Molska, która fajkę paliła na zawodach o zaledwie 10 minut krócej.

REKLAMA


Międzynarodowy dzień fajczarzy został wymyślony w 2007 roku przez członków Klubu Fajki w Vancouver, których ogromna miłość do fajki natchnęła do stworzenia tego święta.


W Polsce, według różnych szacunków, fajki pali od 200 do 500 tys. osób. Tych, którzy działają w prawie 20 klubach fajki, z których najstarszy ma już ponad 30 lat, jest około 200-300. Za stolicę polskiej fajki uznaje się Przemyśl, w którym jest siedziba mistrzów wykonujących te przepiękne przedmioty.


Na koniec należy zaznaczyć, że jest to dzień miłośników palenia tylko klasycznej fajki. Jak fajczarze podkreślają na każdym kroku - zdecydowanie różnią się od palaczy papierosów. Z reguły fajczarze to kolekcjonerzy rzadkich dzieł artystycznych i niezwykłych antyków, ceniący spokój i wszystko co dobre w życiu. Papieros to zupełnie co innego.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory