66 urodziny gitarzysty Aerosmith

23 lutego 2018 Brad Whitford, gitarzysta Aerosmith, kończy 66 lat.

Brad Whitford urodził się w 1952 roku w Reading. Amerykański muzyk i kompozytor początkowo grał na trąbce. Swoją pierwszą gitarę otrzymał od ojca na czternaste urodziny. Uczył się grać na gitarze słuchając nagrań The Beatles i The Kingsmen. Po ukończeniu szkoły średniej w 1970 roku zaczął naukę w Bostonie w Berklee College of Music. Do Aerosmith dołączył rok później, czyli w 1971 roku. Duży wpływ na jego twórczość wywarł Jimi Hendrix. Brał udział w trasie koncertowej poświęconej Hendrix'owi - „Experience Hendrix Tribute Tour”. Whitford w 2004 roku został sklasyfikowany na 18 pozycji listy stu najlepszych gitarzystów heavymetalowych według magazynu Guitar World.

Muzycy Aerosmith ostatnio odwiedzili Polskę 2 czerwca 2017 roku po trzech latach, kiedy to w 2014 roku zagrali podczas Impact Festiwal w Łodzi. W związku z tym liczymy, że na ich kolejną wizytę nie będziemy musieli długo czekać.

 

Brad'owi Whitford'owi życzymy dużo zdrowia, rockowej energii i świetnej kondycji do osiągania kolejnych sukcesów z zespołem.

SŁUCHAJ ROCK RADIA