Coś tu brzmi znajomo...

REKLAMA
Kto jest pierwszym wykonawcą jakiejś piosenki? Kto postanowił nagrać własną wersję hitu sprzed lat? Zapoznajcie się z naszym zestawieniem.
REKLAMA

1. Knockin' On Heaven's Door

REKLAMA

Na płycie Guns N' Roses "Use Your Illusion II" z 1991 roku znalazła się pewna piękna ballada. Dużo osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, że pierwotnym wykonawcą tego wspaniałego utworu jest Bob Dylan, który napisał go 1973 roku. Jego utwór znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Pat Garrett i Billy Kid". Mamy nadzieję, że nie jesteście zbytnio zdziwieni. "Knockin' On Heaven's Door" było coverowane jeszcze przez wielu innych artystów, m.in.: Avril Lavigne, Red Hot Chilli Peppers i Bon Joviego. 

2. Hurt

Ten ponury, a zarazem niezwykle przepiękny utwór jest znany dzięki John'emu Cash'owi. Jego tekst doskonale wpisuję się w historię i dorobek muzyczny tego artysty. Kawałek od kilkunastu lat znajduję się na listach przebojów, pojawia się w filmach, a nawet w dyskotekowych przeróbkach. Czy wiecie, że nie jest jego autorstwa? Za stworzenie tej piosenki odpowiada amerykańska grupa Nine Inch Nails. Ze względu na śmierć Cash'a, przypadkowo przypadło mu autorstwo tego utworu.

 

3. The Boys Of Summer

REKLAMA

Perkusista i wokalista zespołu Eagles wydał w 1984 roku solowy album, na którym znalazł się dosyć przyjemny utwór "The Boys Of Summer"(który od czasu do czasu pojawia się na antenie naszego radia c:). Piosenka opowiada o nieszczęśliwej, wakacyjnej miłości. Po prawie 20-stu latach grupa The Ataris postanowiła trochę odświeżyć kawałek i dać mu bardziej rockowe brzmienie. Cover przez kilka tygodni górował na listach muzycznych. A jak się Wam podoba?

 

4. Behind Blue Eyes

Każdy fan muzyki rockowej powinien zapoznać się z albumem "Who's Next" zespołu The Who. Nie tylko dlatego, że jest to dzieło, które odbiega od ówczesnego stylu grupy, ale też, że znajdują się na nim największe hity The Who. Nic więc dziwnego, że kilku artystów postanowiło sięgnąć po ich twórczość i stworzyć coś "swojego". Wśród nich znalazła się numetalowa grupa Limp Bizkit, która przerobiła kawałek "Behind Blue Eyes" na swoje potrzeby. Znacie? Na pewno znacie.

 

5. Sound Of Silence

REKLAMA

"Wednesday Morning, 3 A.M." to debiutancki album duetu Simon & Garfunkel i to z niego pochodzi utwór "Sound Of Silence". Piosenka ma bardzo ponury charakter, a tekst jest wręcz dekadencki. Mimo tego osiągnęła pierwsze miejsce na listach przebojów w Stanach Zjednoczonych. Dwa lata temu została wydana przez zespół Disturbed jego nowa wersja, przez niektórych określana, jako lepsza od oryginału. Zgadzacie się z taką opinią?

 

6. The Man Who Sold The World

Być może (ale w to wątpimy) utożsamiacie ten kawałek z twórczością Nirvany. Trochę jest w tym prawdy, bo Kurt Cobain wykonał ten utwór podczas koncertu "MTV Unplugged", który przeszedł już do historii. Nagranie nie zostało nigdy wydane na studyjnych albumach, a znaleźć możemy je tylko na wyżej wspomnianej koncertówce. Autorem piosenki jest dobrze znany Dawid Bowie.

 

7. I Love Rock 'N’ Roll

REKLAMA

Joan Jett w 1979 roku wpadła na pomysł nagrania jakiegoś dobrego kawałka. W jej ręce wpadł utwór "I Love Rock 'n' Roll" zespołu The Arrows. Kilka chwil spędzonych w studiu nagraniowym i... rockowy hicior!

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory