Seattle Night

Rock Radio ma zaszczyt zaprosić, fanów brudnego brzmienia, na tegoroczną imprezę poświęconą legendarnemu nurtowi lat 90tych.

Cykl koncertów "Seattle Night" został zapoczątkowany w 2012 roku, jeszcze pod starym tytułem "Noc Nirvany". Od tego czasu nieprzerwanie w "Voo Doo Club" rokrocznie odbywają się koncerty upamiętniające dokonania muzyków sceny Seattle. Były już cykliczne tribute'y dla m.in. Kurta Cobaina, Andy'ego Wooda z Mother Love Bone czy ubiegłoroczny dla Layne'a Staley'a - zmarłego wokalisty Alice in Chains.

Seattle Night to w końcu także rocznicowe wspominki wydania kultowych płyt jak "Dirt", "Ten" czy "Nevermind". W tym roku osią koncertu jest 25 lecie ostatniego studyjnego albumu Nirvany, czyli "In utero". Krążek, który pierwotnie miał się nazywać "I Hate Myself And I Want To Die", został wydany w 1993 roku i nie był już tak "sterylnie" czysty i piękny jak "Nevermind". Mimo to machina zwana Nirvaną siłą rozpędu szła ciągle do przodu aż do momentu tragicznej śmierci Cobaina w kwietniu 1994 roku.

Seattle NightSeattle Night Martyna Seth Pawłowska

Oprócz "In utero". Podczas koncertu zostaną także zaprezentowane utwory z innych albumów, które obchodzą w tym roku swoje okrągłe rocznice wydania. Mowa tutaj o dwóch LP grupy Pearl Jam, czyli wydanym w 1993 "Vs." i "Yield" z 1998 roku.

Od samego początku współorganizatorem wydarzenia jest kapela Poligon nr. 4. Powstała w Warszawie w 2008 roku, grająca szeroko pojętą muzykę grungową, od brudnego punka po ciężkie rockowe brzmienie. W skład zespołu wchodzi trójka charyzmatycznych muzyków. Gutek - wokal, gitara i lider zespołu, Naro - perkusja oraz Ada - bas. Mają na swoim koncie dwa albumy studyjne wydany przez wytwórnię S.P. Records. Ich najnowsze dzieło, krążek „Flashback” zadebiutował na rynku pod koniec 2017 roku.

Poligon nr. 4Poligon nr. 4 Martyna Seth Pawłowska

Choć są młodą kapelą koncertowali w wielu polskich klubach, a w Warszawie praktycznie we wszystkich największych obiektach, jak Stodoła, Progresja czy Proxima. W Stodole supportowali kilkukrotnie zespół Kult oraz Kazika na żywo. Byli też w trasie z zespołem Closterkeller. Dwa razy dotarli do półfinału festiwalu Emergenza dla młodych kapel.

Zespół jest także Finalistą Eliminacji do Przystanku Woodstock 2017, czyli jedną z 24 kapel, która dostała się do finalnej batalii o największy festiwal w Polsce. Ostatnio też głosami słuchaczy i muzyków z branży zespół zajął drugie miejsce w ogólnopolskim plebiscycie "Superscyzoryki 2017" i wystąpił na dużej scenie na rynku w Kielcach.

Polecamy!

Seattle NightSeattle Night SN

SŁUCHAJ ROCK RADIA