Superbohaterowie w rytmie Rocka!

REKLAMA
Czy do komiksowych bohaterów pasuje rockowa muzyka? Sprawdźcie nasze zestawienie.
REKLAMA

Ważnym elementem każdego filmu jest dobrze dobrana muzyka. Twórcy filmowi muszą zachęcić widzów na różne sposoby. Starannie wybierają odpowiednie kawałki, które wpasują się w klimat produkcji. Poniżej możecie zobaczyć kilka przygotowanych przez nas przykładów.

REKLAMA

1. Iron Man

Przygody Tonego Starka, który walczy ze złem w ultranowoczesnej zbroi możemy śledzić od 1964 roku. To wtedy pojawił się pierwszy komiks z tym bohaterem. W 2008 roku mogliśmy zobaczyć Iron Mana na ekranach kin. W postać Starka wcielił się Robert Downey Jr.. Utworem przewodnim tego herosa stał się największy rockowy klasyk zespołu Black Sabbath. Sami scenarzyści oddają hołd tej grupie poprzez ubieranie aktora w koszulki z logiem zespołu.

 

2. Strażnicy Galaktyki

Fani filmowej serii Guardians of the Galaxy na pewno wskażą, że ważną rolę w produkcjach pełni muzyka. Na ścieżce dźwiękowej to adaptacji komiksu Marvela o kosmicznych bohaterach znajdziemy wiele doskonałych kawałków m.in.: Davida Bowiego lub The Jacksons 5. Składanki nazwane zostały „Guardians of the Galaxy: Awesome Mix Vol. 1 & 2". Jeżeli brakuje Wam dobrych playlist do samochodu to proponujemy zapoznanie się z tymi ścieżkami dźwiękowymi.

REKLAMA
 

3. Justice League

DC Comics od kilku lat toczy wojnę z Marvelem na polu filmowym. Filmy o Batmanie, Supermanie i Wonderwoman mają swoich fanów i hejterów. Na pewno trzeba przyznać jedną rzecz. Producenci dobierają bardzo dobrą muzykę do filmów o superbohaterach. Przykładu długo nie trzeba szukać. Na ścieżce dźwiękowej ich ostatniego hitu Liga Sprawiedliwości znalazł się świetny cover piosenki grupy The Beatles.

 

4. Logan

W 2017 roku 20th Century Fox, które posiada prawa do postaci Wolverina, postanowiło uśmiercić tego bohatera. Hugh Jackman wcielał się w postać rosomaka przez 17 lat. Jako Wolverine wystąpił w 9 filmach. W ostatniej produkcji z "Weapon X" wykorzystano przepiękny utwór Johnego Casha. Doskonale oddaje charakter tego dramatycznego bohatera. Aż łezka się w oku kręci.

REKLAMA
 

5. Thor: Ragnarok

Ostatnie filmowe przygody nordyckiego boga były bardzo dobrym widowiskiem. Lekko odbiegały od tego co mogliśmy dotychczas oglądać na ekranach kin, ale miało swój świetny klimat. Na potrzeby filmu o Thorze użyto piosenki brytyjskiej grupy Led Zeppelin. Energia płynąca z "Immigrant Song" kapitalnie łączy się z walkami w Ragnaroku. Oby więcej takich połączeń!

 

6. The Lego Batman

Czy ktoś by się spodziewał, że duńskie zabawki będą kiedyś podbijać świat kina? A że będziemy oglądać komiksowych bohaterów będących klockami Lego? Tak bardzo jak świat pokochał małe klocki, tak bardzo też pokochał gry i filmy z nimi. Lego Marvel, DC Comics, Star Wars, Indiana Jones, Hobbit i wiele innych produkcji przyciąga do siebie dzieci, a także dorosłych. Może posłuchacie jednego z kawałków przygotowanych na potrzeby filmu The Lego Batman? Uwaga! Wciąga.

REKLAMA
 

7. Scott Pilgrim Vs. The World

Jeżeli nie słyszeliście o tym tytule to macie cały weekend do nadrobienia. Znakomita adaptacja komiksu Lee O'Malleya. Zeszyty i sam film opowiada o miłosnych podbojach pewnego... niezbyt ogarniętego chłopaka. Fabuła dość mocno związana jest z muzyką punkrockową. Jeżeli w komiksie nie możemy tego usłyszeć to w samym filmie wyobraźnia muzyczna scenarzystów została doskonale oddana. Poniżej przykład.

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory