Pomnik Bowiego zniszczony

REKLAMA
Zaledwie 48 godzin po odsłonięciu.
REKLAMA

Pierwszy na świecie posąg, artysty Davida Bowiego, został odsłonięty 25 marca tego roku, w miasteczku Aylesbury w Anglii. W tym oto mieście, Bowie po raz pierwszy wystąpił jako Ziggy Stardust w 1972 roku.

REKLAMA

Miejscowi odkryli, że po zaledwie dwóch dniach od zaprezentowania światu pomnika, został on w całości zdewastowana. Wandale wymazali sprayem zdanie „Najpierw nakarmcie biednych”, a po bokach umieścili napisy „RIP DB(Dawid Bowie)”.

Zastępca burmistrza Mark Williams, który był obecny przy prezentacji pomnika, wyznał dziennikarzom, że został on w całości ufundowany z pieniędzy fanów.

Chcę podkreślić, że ten posąg wykorzystał całe zero funtów z publicznych pieniędzy” - mówi Williams. „Zgadza się, zero funtów. Został on w całości sfinansowany za pośrednictwem crowdfundingu, przez członków społeczeństwa, włączając w to mnie.

Zbiórka funduszy została zorganizowana przez promotora muzycznego ,wielkiego fana Bowiego, Davida Stoppsa i wyniosła 100 000 funtów. Stopps wyznał, że zniszczenia nie są jednak trwałe i prace naprawcze trwają.

Pomnik został zaprojektowany i stworzony, przez rzeźbiarza Andrew Sinclaira. Przedstawia wszystkie, doskonale znane fanom, wcielenia Davida Bowiego od początku, aż po koniec jego kariery.

REKLAMA

Pomnik przed zniszczeniem:

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory