Muzyk uhonorowany

Słynny Beatles z orderem za swoją twórczość.

Sir Paul McCartney był gościem Pałacu Buckingham, gdzie odebrał brytyjski Order Towarzyszów Honoru za swoje zasługi dla muzycznego świata.

Gwiazda Beatlesów otrzymała ten zaszczyt 21 lat po tym, jak został uhonorowany przez Królową Elżbietę tytułem szlacheckim . Do początku tego roku był jedynym członkiem zespołu, z tytułem „Sir”. Perkusista, Ringo Starr również miał zaszczyt otrzymać taki status w styczniu 2018 roku.

McCartney jest jednym z niewielu muzyków, którym udało się dostąpić zaszczytu otrzymania brytyjskiego orderu. Dołączył m.in. do Very Lynn i śpiewaczki operowej Janet Baker. Inni odbiorcy to Stephen Hawking, Judi Dench i J.K. Rowling.

Muzyczna ikona, jaką jest bez wątpienia Paul McCartney, ma na swoim koncie 18 albumów numer jeden w Wielkiej Brytanii, w tym wydawnictwa solowe z The Beatles oraz Wings. Został dwukrotnie wprowadzony do Rock And Roll Hall of Fame - z Beatlesami i solowo - zdobył 18 nagród Grammy oraz Oscara. W ciągu swojej 61-letniej kariery współpracował z wieloma gwiazdami jak Foo Fighters, Charlotte Gainsbourg, Rihanna, Kanye West, Stevie Wonder, Elvis Costello, 10cc, Rod Stewart i inni.

Gratulujemy!

SŁUCHAJ ROCK RADIA