Legenda z Seattle powraca

Fani zmuszeni byli czekać prawie pięć lat na nowy materiał.

Alice in Chains, zaliczany do tzw. Wielkiej Czwórki z Seattle, opublikował niedawno teledysk do nowego numeru „The One You Know”. Ostatni krążek grupy z 2013 roku „The Devil Put Dinosaurs Here", ku uciesze fanów, okazał się ogromnym sukcesem.

Utwór „The One You Know” pochodzi z nadchodzącego już szóstego albumu zespołu, i jak dobrze słychać będzie kontynuacją dobrze znanego nam klimatu.

 

Podczas wywiadu, gitarzysta grupy Jerry Cantrell, mówił na temat, nie zatytułowanego jeszcze, nowego longplaya: "Jest to materiał jakiego dotąd nie nagraliśmy, ale zawiera też wszystkie charakterystyczne dla nas elementy, których można się po nas spodziewać. Ma on nasz tzw. "odcisk palca". Jesteśmy naprawdę dumni z materiału, jaki napisaliśmy i wszystkich momentów jakie udało się nam uchwycić. To naprawdę ciężkie gó*no! Troche brzydkie ,a za razem piękne i dziwaczne... Jest dobrze!''.

Nowy album został nagrany pod okiem producenta Nicka Raskulinecza i inżyniera dźwięku Paula Figueroi, który pracował również nad dwiema wcześniejszymi płytami Alice In Chains. Oficjalna data wydania albumu nie została jeszcze ogłoszona.

SŁUCHAJ ROCK RADIA