Syn słynnego reżysera z własnym projektem

REKLAMA
Zorganizował zbiórkę pieniędzy na swój debiutancki film inspirowany muzyką metalową.
REKLAMA

Riley Sweeney Lynch, syn sławnego reżysera Davida Lyncha ("Blue Velvet", ''Lost Highway", "Twin Peaks"), za pośrednictwem Kickstarera ogłosił zbiórkę pieniędzy na swój reżyserski debiut. Akcja okazała się sukcesem, udało się zebrać ponad 18 000 dollarów, na sfinansowanie tzw. "dowodu słuszności koncepcji" swojego pierwszego filmu "Black Earth" (Czarna Ziemia), inspirowanego muzyką heavy metalową.

REKLAMA

W materiale wideo na kikstarterze, Riley'a opisuje "Czarną Ziemię" jako opowieść o „baśniach, przesądach i heavy metalu". Podkreśla wielokrotnie, że muzyka metalowa jest kluczową częścią tego kim jest i jak sam przyznaje - „Wzbudza ona coś pozytywnego w najgłębszych zakamarkach mojej duszy, ciepły chaos, który napędza mnie do pracy i tworzenia".

"Czarna Ziemia" będzie opisywać historie gitarzysty o imieniu Jack. Jest on samotnym metalowcem, mieszkającym w małym miasteczku na skraju głębokiego lasu. Pragnie opuścić swoje rodzinne strony, by spełnić marzenie grania w metalowym zespole, jednak jego brak pewności siebie mu to uniemożliwia.

"Jest to historia, którą piszę w różnych formach od dwóch lat" - powiedział Riley - "Stałem się bardzo przywiązany do tej postaci, przejawia ona wiele różnych cech - dobrych i złych - które widzę w samym sobie."

Riley jest również muzykiem, za donację w wysokości 500 dollarów oferuje, jak sam napisał, "prawdziwie brutalną nagrodę dla najbardziej brutalnych zwolenników!" - 30-sekundowy "osobisty metalowy jingiel" napisany specjalnie dla darczyńcy.

REKLAMA

Więcej informacji, na stronie Kickstartera "Black Earth".

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory