Z miłości do metalu

REKLAMA
Poznaliśmy szczegóły solowego projektu wokalisty Twisted Sister.
REKLAMA

Jak lubią mawiać o nim fani, Dee Fu*kin' Snider wydaje swój czwarty solowy album. Charyzmatyczny frontman w najnowszym wywiadzie dla AntiHero Magazine opowiadał o swoim najnowszym projekcie, zatytułowany For The Love Of Metal (pełen wywiad poniżej). Zdradził mnóstwo ciekawych szczegółów, m.in. jaki charakter będzie miał albumu, jak doszło do tego, że zabrał się w ogóle za nagrywanie czy jak wyglądała współpraca ze współczesnymi artystami.

REKLAMA

"Nie miałem zamiaru robić kolejnego albumu. Mentalnie byłem spełniony, aż do momentu gdy Jamey Jasta (frontman Hatebreed) w swoim podkaście, dosłownie wyzwał mnie do zrobienia prawdziwej metalowej płyty. Nowej, współczesnej metalowej płyty. Powiedziałem mu: "Słuchaj, dobra, ale kto ma to wyprodukować?" - "Ja to zrobię" - odpowiedział. "To kto napisze numery?” Mój styl pisania jest dość staromodny - "Każdy będzie chciał napisać utwór dla Dee Snidera!". A więc poszliśmy bez żadnego kontraktu płytowego, po prostu, czysto zainspirowani i z miłością do metalu - stąd tytuł "For The Love Of Metal" – a ludzie wyszli z tartaku. Mamy ludzi z Disturbed, Lamb of God, Killswitch Engage którzy napisali dla nas utwory. Mamy Howarda Jonesa [ex-Killswitch Engage] i Alissę White-Gluz z Arch Enemy, którzy nagrali ze mną duety. Cały projekt zamienił się w jedną wielką pasję do muzyki, nagle każda metalowa wytwórnia chciała nas wydać."

For The Love Of MetalFor The Love Of Metal Dee Snider

Opowiadał też o tym jak szła mu współpraca z artystami nowej generacji, oraz czego można się spodziewać po albumie:

"To niewiarygodnie pochlebiające. Jestem egomaniakiem jak każdy artysta, ale jesteś w lesie, a tak naprawdę nie widzisz drzew. Jamey Jasta cały czas mi powtarzał: " Stary, potrzebujemy metalowej płyty od Dee Snider, twój głos jest ikoniczny i jest potężny jak nigdy", bardzo mi to schlebia. Wielcy współcześni artyści wystąpili i byli podekscytowani faktem brania udziału w tym projekcie - bez żadnego budżetu, bez pieniędzy, bez niczego, tylko z miłości do muzyki – jest to coś niesamowitego, wspaniali ludzie!"

„Możesz spodziewać się jednej, wielkiej inspiracji. W studiu utwory inspirowały mnie, ja inspirowałem muzyków, po prostu wzajemnie się karmiliśmy. Lirycznie, utwory również inspirują – przekazaliśmy wiele wiadomości, które zawsze przewijały się w mojej muzyce. Powstawanie z kolan, wiara w siebie, walka o własne przekonania czy wiele ciężkich życiowych tematów. [...] Piękno metalu, rocka polega na tym, że świetnie nadaje się do wyrażania bólu, gniewu, smutku, szczęścia, depresji, czegokolwiek. To takie zdrowe miejsce, w którym możesz uwolnić się od tych wszystkich mrocznych emocji. Dedykuje ten album pamięci mojej mamy, który nigdy nie był fanem mojej metalowej kariery, tak nawiasem mówiąc, ale mimo to dzięki niej tu jestem. Zawsze była dla mnie wielką inspiracją”

Krążek "For The Love Of Metal" ukaże się na rynku 27 lipca za pośrednictwem wytwórni Napalm Records.

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory