Nie samym rockiem człowiek żyje

REKLAMA
Większość z nas ma jakieś swoje pasje czy hobby które pozwalają po godzinach ciężkiej pracy zapomnieć o problemach i złych chwilach. Dla jednych to wędkowanie, dla innych bieganie a jeszcze inni zbierają znaczki. Gwiazdy rocka, jak każdy szary obywatel też to robią.....tylko z dużo większym rozmachem i budżetem.
REKLAMA

Lubiliście się bawić w dzieciństwie modelami kolejek? Układanie szyn pod stołem czy łączenie wagonów zapewniały rozrywkę na godziny. Neil Young postanowił pójść mały kroczek dalej – od ponad dwudziestu lat zbiera modele z całego świata, buduje miniatury miast i w swojej miłości posunął się do wykupienia udziałów, produkującej modele, firmy "Lionel". W grudniu 2017 roku postanowił wystawić na aukcję część swojej kolekcji - pod młotek trafiło około 230 modeli, których ceny powinny osiągały do 9 tysięcy dolarów. Część dochodu z aukcji Neila Younga została przekazana na organizację Bridge School

REKLAMA
 

O samochodach pisaliśmy już wcześniej tutaj.Przypomnijmy jednak, że wśród gwiazd rocka możemy znaleźć takich maniaków motoryzacji jak Nick Mason, James Hetfield czy Charlie Watts. Perkusista Pink Floyd, do tego stopnia kocha samochody, że musiał wybudować oddzielny hangar na wszystkie egzemplarze. W jego zbiorach możemy znaleźć prawdziwe unikaty i białe kruki jak Ferrari GTO 250, Ferrari 512S, Ferrari F40 czy Porsche 962 Le Mans. Nick ma tak dużego świra na punkcie oktanów, że można go było spotkać na wyścigu Le Mans czy Goodwood.

 

Co najciekawsze, Watts posiada w swojej kolekcji ponad 50 pojazdów ale....sam nie posiada prawa jazdy. Podobno kocha słuchać pracy silnika.

Wędkowanie dla jednych to najnudniejsze hobby które powoduje automatyczne zamykanie oczu a dla innych styl życia. Tak, dobrze czytacie wędkowanie może być stylem życia. Do tych drugich definitywnie możemy zaliczyć Eric'a Claptona i Roger'a Daltrey'a (wokalista The Who). Eric do tego stopnia kocha wędkarstwo, że od 2009 roku, regularnie odwiedza Islandię by łowić tam wspaniałe okazy. Rok temu udało mu się złowić największego łososia sezonu - miał 105 centymetrów i 11 kg wagi. Wyciągnięcie ryby z wody zajęło Claptonowi około 40 minut. Pewnie chcieli byście jeszcze wiedzieć na co złowił? Spokojnie, już mówimy - mucha „Evening dress”, numer 12, która jest zielono, złoto, czarna z pawim piórem. Naprawdę porywające.

 

Wokalista zespołu Radiohead - Jonny Greenwood, kilka lat temu w jednym z wywiadów, powiedział że jego pasją jest...hodowla kur. Stwierdził, że jego kurki dają bardzo dobre jajka i zapewniają mu mile spędzony czas. Problemem który zabiera radość z hodowli są lisy, które jeśli się dostaną do zagrody powodują szkody i zostawiają po sobie „widoki jak po zabójstwie”.

REKLAMA

Na koniec zostawiliśmy prawdziwą bombę – adrenalina, emocje, nagłe zmiany. To wszystko cechuje pasję choćby Flea z Red Hot Chilli Papers czy nieżyjącego już Dawid'a Bowie'go – szachy. Dokładnie, podobno w przerwach między koncertami basista Papryczek uwielbia grać w nie i uczyć się nowych technik. Jest on do tego stopnia zakochany, że według perkusisty Snow Patrol – Johny'ego Quinn'a, miał on kiedyś spróbować swoich sił z anonimowym mistrzem i o dziwo Flea wypadł bardzo dobrze.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory