Wyjątkowe instrumenty z okazji 40-lecia "Van Halen"

REKLAMA
Eddie Van Halen świętuje okrągłą rocznicę powstania debiutanckiego albumu "Van Halen". Z tej okazji prezentuje trzy modele wyjątkowych replik gitar.
REKLAMA

Eddie Van Halen jest niekwestionowanym wirtuozem gitary, inspirowanym twórczością Jimiego Hendrixa. Jeden z założycieli hard rockowej formacji Van Halen (wcześniej Genesis i Mammoth) w której miał okazję wykazać się na niemalże każdym stanowisku – od gitary prowadzącej, przez wokal prowadzący, wokal wspierający aż po instrumenty klawiszowe. Zespół zasłynął dzięki swojemu debiutanckiemu albumowi "Van Halen", który nagrany został w 1978 roku, a więc równe 40 lat temu.

REKLAMA

Z okazji tej znamienitej rocznicy Eddie przedstawił nie lada gratkę dla kolekcjonerów. Stworzył repliki gitar oparte na kultowym, czarno-białym instrumencie, na którym artysta grał m. in. utwór "Eruption" – po nim też gitara otrzymała swoje imię. Co więcej – istnieją trzy oddzielne modele instrumentu: The Super '78, '78 Eruption Relic oraz '78 Eruption. Wyjątkowe dla fanów może być również to, że wszystkie modele zostaną łącznie wydane tylko w 78 sztukach na całym świecie.

Jak mówi sam Eddie Van Halen: "Ze wszystkich gitar, które kiedykolwiek zrobiłem, biało-czarna zawsze będzie moją ulubioną, ponieważ wykonywała absolutnie wszystko, czego od niej wymagałem, a przed nią taka gitara nie istniała." Wspominał również, że nagrał na niej pierwszy album, światową trasę, a model '78 Eruption jest tak bliska jego oryginalnemu brzmieniu i ludzkim uczuciom, jak to tylko możliwe.

 

Każdy z modeli zawierał będzie unikalny skład i skrzynkę, a najbogatszy zestaw to ten z modelem
Super '78: wydany zostanie w ośmiu sztukach, a zawierać będzie wszystkie oryginalne rozwiązania brzmieniowe z "Eruption". Zapakowany zostanie w oryginalny case G&C Eddiego. Wewnątrz szczęśliwy znajdą całą plejadę atrakcji, m. in. rękawice Van Halen z lat 70-tych, "pieszczochę" z łańcuszkiem w unikalnym stylu czy zabytkową puszkę olejną "3in1". Dodatkowo kilka autografowanych przedmiotów, certyfikat autentyczności, koncertową fotografię Eddiego i kilka vinyli. '78 Eruption Relic pojawi się w 30 sztukach, zaopatrzony w komplet strun Fender Super Bullets z lat 70', rękawów Van Halen z tamtego okresu czy kopii "Van Halen" z autografem, podobnie jak '78 Eruption, jednak ostatni dostępnych będzie aż w 40 egzemplarzach, a wyglądać będzie tak, jak w oryginalnym stanie - zanim Van Halen wyruszyli w swoją pierwszą światową trasę.

Na ten moment nie jest podana oficjalna cena żadnego z urodzinowych zestawów "Eruption", ale patrząc na zawartość, fani powinni już zacząć liczyć swoje oszczędności.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory