Urodziny Skiby z zespołu Big Cyc

REKLAMA
7 lipca 1964 roku urodził się człowiek orkiestra - Krzysztof Skiba
REKLAMA

Skiba to człowiek którego życiorysu nie daj się ująć w jednym artykule. Jest nie tylko muzykiem ale także satyrykiem, publicystą, autorem happeningów czy konferansjerem. Przyszedł na świat w Gdańsku gdzie ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. To właśnie w nim, w latach '80 narodził się "Ruch Społeczeństwa Alternatywnego" (RSA), które publikowało artykuły wokalisty w czasopiśmie Homek. Skiba był także członkiem Ruchu „Wolność i Pokój” (WiP), które wydawało też swoją gazetę - A Capella do którego także pisał artykuły. W 1985 został aresztowany na 3 miesiące za rozrzucanie ulotek antypaństwowych podczas festiwalu w Jarocinie.

REKLAMA

Od 1988 jest członkiem a także autorem tekstów zespołu Big Cyc. O tym, jak płodną głowę do tekstów ma muzyk świadczy o tym fakt, że na pierwszych sześciu płytach jest on wyłącznym autorem tekstów.

 

Poza działalnością muzyczną Skiba udziela się także od początku w mediach. Poza kilkoma książkami, napisał niezliczoną ilość felietonów i artykułów do kilkunastu czasopism i gazet. Oczywiście jak przystało na tak medialną osobę od lat '90, stale występuje w telewizji w przeróżnego rodzaju programach.

 

Przy tej szerokiej działalności w mediach, należy pamiętać także, że Skiba to działacz polityczny i autor/współautor kilkunastu happeningów politycznych. Uczestniczył w wielu akcjach Pomarańczowej Alternatywy Łódź, był wielokrotnie zatrzymywany i bity przez komunistyczną Służbę Bezpieczeństwa. Jednak wraz z upadkiem komunizmu, Skiba nie zakończył publicznego głoszenia swoich poglądów politycznych. W 1999 podczas koncertu w katowickim Spodku na znak protestu obnażył pośladki do obecnego na widowni, ówczesnego premiera Jerzego Buzka. Chyba nie zaskoczymy Was, że po tym wyszedł on z koncertu. Pomimo upływu lat, członek Big Cyc, wciąż chętnie i często wypowiada się na tematy polityczne.

 

Na sam koniec zostawiliśmy bombę! Już16 lipca ( poniedziałek) Rock Radio jedzie z naszym Letnim Studiem do Krakowa, gdzie będziemy gościć samego Krzysztofa Skibę i Dżej Dżeja. Wspólnie wybierzemy Klasyczną 10, pogadamy o tym co było i jakie plany mają chłopaki! Zapraszamy!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory