Orkiestrowy Hawkwind z udziałem Claptona

REKLAMA
Brytyjscy prekursorzy heavy metalu i space rocka - zespół Hawkwind, przygotowują się do premiery nowej, orkiestrowej płyty w której stworzenie zaangażował się sam Eric Clapton.
REKLAMA

Nowe wydawnictwo Hawkwind ma się pojawić na rynku 14.09.2018r., a jego tytuł to „Road To Utopia”. Płyta jest o tyle niezwykła, że będzie składać się z orkiestrowych interpretacji największych hitów zespołu aranżowanych przez Mike'a Batt'a, a do przerobienia jednego z utworów gitary użyczył sam Eric Clapton.

REKLAMA

Zespół początkowo zamierzał nagrać płytę akustyczną, jednak przez sympatię do Batt'a ostatecznie padło na wersję orkiestrową. Mike jest znamienitym dyrygentem oraz kompozytorem, a z frontmanem Hawkwind poznał się w amerykańskiej ambasadzie w Londynie, gdzie obydwoje ubiegali się o wizy.

 

Wraz z kwintetem smyczkowym, saksofonowym oraz sekcją dętą, na płycie usłyszymy oczywiście Dave'a Brocka (wokal, gitara elektryczna, akustyczna, harmonijka oraz klawisze), Richarda Chadwicka (perkusja, bębny i wokal), mr Dibs'a (wokal), Haz'a Wheaton'a (bas) oraz Magnusa Martina (gitara akustyczna).
Utwór do którego przerobionej wersji przyczynił się sam Eric Clapton to „The Watcher” - pierwsza kompozycja Lemmy'ego Kilmistera dla Hawkwind z 1972r.

Dave Brock tak podsumował nową płytę:
„Ponowne odkrywanie najbardziej znanych utworów było ciekawym doświadczeniem... Mamy nadzieję, że je polubicie!”

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory