Pink Floyd publikuje teledysk do singla z 1967r.

"Apples and Oranges" jest trzecim singlem Pink Floyd, a jednocześnie ostatnim utworem, który Syd Barrett napisał wraz z zespołem. Grupa postanowiła opublikować teledysk.

Utwór „Apple and Oranges” pojawia się w wielkim zestawie „The Early Years 1965-1972”, który wydany został przez Pink Floyd 11.11.2016r., a przypominać miał, że przed legendarnym „The Dark Side of the Moon” grupa także tworzyła i to bardzo aktywnie. Kompozycję tą znajdziemy w czterech wydaniach, natomiast najbardziej wyjątkowa z pewnością będzie replika singla winylowego o tym właśnie tytule.

Klip opublikowany na oficjalnym kanale Pink Floyd na Youtubie nagrany został na targu owocowym w Belgii zaraz po tym, gdy David Gilmour zastąpił Syda Barretta.

Prezentuje się następująco:

 

Pamiętajmy, że singiel nagrany został 6 lat przed legendarną, koncepcyjną „Ciemną Stroną Księżyca”, która z czasem okazała się jednym z najlepiej sprzedających się albumów na świecie.
Wiele osób, które śledzenie Pink Floyd rozpoczęło w 1973r. i nie sięgnęło do przeszłości kapeli może potrzebować chwili, by usłyszeć w nim początki powstawania legendy.

SŁUCHAJ ROCK RADIA