"American Idiot" na szczytach list dla Trumpa

REKLAMA
Donald Trump odwiedzi Wielką Brytanię w ten piątek, społeczeństwo na znak protestu chce wybić "American Idiot" na pierwsze miejsca list przebojów.
REKLAMA

Donald Trump 13 lipca po raz pierwszy przyjedzie do Wielkiej Brytanii od objęcia stanowiska. Społeczeństwo znalazło sposób jak nieinwazyjnie protestować przeciwko prezydentowi USA – wynieść na pierwsze miejsca listy przebojów piosenkę Green Day - "American Idiot". Już teraz zajmuje 1 miejsce Amazon Best Sellers in Songs i 18 miejsce na iTunes Top 100 Songs (UK).

REKLAMA

Amazon Green Day screenAmazon Green Day screen redakcja

Powstał nawet specjalny fanpage na Facebooku "Get American Idiot to No.1 for Trump's UK Visit" pojawił się gdy tylko były się pierwsze wzmianki o o wizycie Trumpa, jednak w ostatnich dniach posty pojawiają się kilka razy dziennie. Teraz fanpage ma już ponad 20 000 polubień, a każdy post generuje kilkaset reakcji, co tylko pokazuje zaangażowanie ludzi.

Piosenka "American Idiot" od zawsze była zakorzeniona w polityce. Inspiracją zespołu był George W. Bush, wojna w Iraku, czy atak terrorystyczny 11 września. A sam krążek zdobył nagrodę Grammy w 2005 roku za „Najlepszy Album Rockowy".

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory