Jezioro w kształcie logo The Rolling Stones

The Rolling Stones opublikowało zdjęcie europejskiego jeziora, które z lotu ptaka do złudzenia przypomina ich kultowe logo Tongue & Lips.

Brytyjska legenda rocka opublikowała na swoim koncie na Twitterze zdjęcie jeziora Bled, znajdującego się na północy Słowenii, tuż przy granicy z Austrią. Z lotu ptaka zbiornik do złudzenia kształtem przypomina znane na całym świecie logo Tongue & Lips:

Logo zaprojektowane zostało przez Johna Pasche i pierwszy raz pojawiło się na wewnętrznej grafice albumu „Sticky Fingers” wydanego w 1971r. Ogólny zamysł na kształt symbolu miał Jagger - chciał stworzyć nawiązanie do Kali, hinduskiej bogini czasu, śmierci i dnia ostatecznego, którą zwykle przedstawia się właśnie z wyciągniętym językiem.

 

Obecnie „Hot Lips” są często używanym znakiem, nie tylko wśród fanów zespołu. Z czasem powstało także wiele wariacji i przeróbek tego nieśmiertelnego symbolu rock'n'rolla. Stanowią także ważny punkt w popkulturze, a zauważyć je można zarówno na rozmaitych częściach garderoby, jak i przedmiotach codziennego użytku, m. in. zegarkach czy walizkach.

SŁUCHAJ ROCK RADIA