"Rock nie umarł, ale brakuje młodych talentów" - Tobias Forge

REKLAMA
Tobias Forge, lider szwedzkiej grupy Ghost, komentuje sytuację muzyki rockowej na rynku muzycznym. Motywuje młode zespoły do podniesienia poprzeczki.
REKLAMA

Forge – znany również jako Papa Emeritus czy Cardinal Copia – jest liderem heavy-metalowego zespołu Ghost. W amerykańskim programie „Full Metal Jackie” wypowiedział się w kwestii pozycji muzyki rockowej na rynku muzycznym.
Jego zdaniem rock został zdecydowanie zdominowany przez zespoły obecne na scenie od 30-40 lat. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że zaczynają one powoli znikać, a między nimi a podrzędnymi grupami istnieje muzyczna przepaść.

REKLAMA

Co więcej stwierdził że „inne style, inne gatunki muzyczne zdecydowanie lepiej poradziły sobie z wypełnieniem tej luki: pojawiają się i zdobywają duże uznanie.

„Nie chcę w żaden sposób porównywać rocka i hip-hopu. Jestem rockmanem, a nie hip-hopowcem, ale scena hip-hopowa dużo lepiej „wychowała” nowe talenty, bo artyści, którzy pojawili się około 10 lat temu teraz podczas koncertów mają pełne sale, grają na stadionach i odnoszą ogromne sukcesy”.

 

„Zakładam, że jeśli rock przetrwa i jeśli będzie potężny – a zdecydowanie myślę, że będzie tak istotny jak kiedyś - to nie z zespołami, które od 20 lat grają na scenie i się nie wybiły, one już się nie wzniosą na szczyty list. Myślę, że pojawią się nowe grupy o których teraz jeszcze nie wiemy.”

Na koniec zwrócił się do młodych osób słuchających programu:
„15-latkowie, którzy być może teraz słuchają programu – jesteście tymi, którzy te nowe zespoły stworzą. Jesteście tymi, którzy za 10 lat będą tworzyć wielkie zespoły. Dokładnie Wy. Musicie pogodzić się z faktem, że wszystko się bezustannie zmienia.”

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory