John Lennon na znaczku pocztowym

REKLAMA
Fotografia legendarnego Beatlesa już wkrótce zostanie umieszczona na specjalnym znaczku pocztowym z serii "Music Icon". Pojawi się on obok takich sław jak Johnny Cash czy Jimi Hendrix.
REKLAMA

United States Postal Service wydaje specjalną serię znaczków pocztowych, zwanych po prostu „Music Icon”. Jest ona dedykowana najbardziej osławionym muzykom na świecie, a znaleźli się w niej już tacy artyści jak m.in. Elvis Presley, Janis Joplin, Jimi Hendrix czy Johnny Cash.

REKLAMA

Na początku września do tego zacnego grona oficjalnie ma dołączyć podobizna Johna Lennona – na znaczku znajdzie się zdjęcie z 1974r. wykonane przez koncertowego fotografa, Boba Gruena, wykonane podczas nagrywania przez muzyka swojego piątego, solowego albumu „Walls and Bridges” na dachu budynku.

Znaczek wyglądać ma jak opakowanie płyty winylowej, na okładce której będzie oryginalnaz czarno-biała fotografia poddana gradacji kolorów.

 

Dodatkowo, druga strona znaczka zaopatrzona będzie w kolejną fotografię – tym razem autorstwa Petera Fordhama, przedstawiająca słynne zdjęcie Lennona na jego białym fortepianie.

.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory