"David Bowie Is" w VR

Wystawa stworzona w Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie poświęcona Davidowi Bowie'mu ma zostać dostosowana do platformy cyfrowej.

Ekspozycja zatytułowana „David Bowie Is” przedstawia historię kariery artysty, informacje o życiu prywatnym oraz wartościowe przedmioty z nim związane.

Wystawa została otwarta w marcu 2013r. w Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, a w ciągu 5 lat istnienia odwiedziła już 12 muzeów na całym świecie. Obecnie przebywa w Muzeum Brooklińskim w Nowym Jorku i właśnie tam ogłoszono, że już niedługo przerobiona zostanie na wersję cyfrową.

 

Na oficjalnej stronie Davida Bowie możemy przeczytać:
Cyfrowe przeżycia - pierwsze tego rodzaju - zapewnią zaskakującą, ale zręcznie połączoną sekwencję przestrzeni audiowizualnych, dzięki którym dokonania i artefakty z życia Bowie'go mogą być doświadczane przez widzów.

Sposób w jaki będzie można korzystać z ulepszeń również został zdradzony:
Zarówno wizualne bogactwo, jak i wizjonerska natura Bowie'go i jego twórczości sprawa, że jest to idealny kandydat do adaptacji VR/AR”.

Co prawda sama wystawa jeszcze nigdy do Polski nie dotarła, ale dzięki nowym technologiom będziemy mieli okazję obejrzeć ją bez wychodzenia z domu.

SŁUCHAJ ROCK RADIA