Najbardziej dochodowe trasy koncertowe 2018

Czasopismo Pollstar specjalizujące się w branży koncertowej opublikowało śródroczny raport 100 najbardziej dochodowych tras koncertowych 2018. Które rockowe gwiazdy się dostały?

Pollstar opublikowało raport w oparciu o przychody z biletów brutto. Najwyższe miejsca w raporcie zajmują oczywiście supergwiazdy reprezentujące pop, jednak w zestawieniu nie zabrakło również rockowych akcentów, a sumy są imponujące.

Wśród reprezentantów cięższego grania, najwyżej na listę dotarła ekipa Dave'a Grohla - Foo Fightera. Znaleźli się na miejscu 12. z szokującą kwotą 53,6 miliona dolarów.

 

Miejscem 19. pochwalić się może zaliczana do „Wielkiej Czwórki Thrashu” Metallica z Jamesem Hetfieldem na czele. Kwota przy nazwie ich zespołu to 40,6 miliona dolarów.

 

Następnie czeka nas długa przerwa od rocka, aż do pozycji nr 52 oraz 53, gdzie kolejno znajdziemy Iron Maiden (17,3mln dolarów) oraz Kid Rock (17,1 mln dolarów). Miejsce 83. to Avenged Sevenfold (10,5 mln dolarów), a 91. to Scorpions z 10,1 mln dolarów.

Pamiętajmy jednak, że do końca 2018r. jest jeszcze dużo czasu, a część rockowych legend dopiero w swoje trasy wyrusza. Jest szansa, że jeszcze sporo w tego typu raportach namieszają.

SŁUCHAJ ROCK RADIA