Urodziny gwiazdy rocka

REKLAMA
Dziś, swoje 57 urodziny obchodzi lider zespołu Depeche Mode - Martin Gore.
REKLAMA

Urodził się 23 lipca 1961 roku w Dagenham w hrabstwie Essex. Pierwsze zainteresowanie rockiem przyszło po znalezieniu kilku starych pyt winylowych, w szafie mamy. Później kolejny krokiem w stronę rozwoju była gitara akustyczna którą dostał w wieku 13 lat. Tak naprawdę, dopiero wtedy młody Martin zaczął poświęcać się dla rocka. Około 1979 rozpoczął pracę w banku jednocześnie grając w duecie ze swoim szkolnym kolegą Philipem Burdettem, pod nazwą „Norman and the Worms. Po roku wspólnej pracy, Gore postanowił dalej się rozwijać  dołączył do nowego zespołu - Composition of Sound którego twórcami byli Vince Clarke i Andrew Fletcher. Wkrótce dołączył do nich wokalista Dave Gahan i kapela zmieniła nazwę na Depeche Mode.

REKLAMA
 

Na pierwszej płycie „Speak & Spel”, Martin nie ujawnił jeszcze swoich umiejętności jako autor tekstów – tylko dwa utwory były jego autorstwa. Sytuacja zmieniła się całkowicie w momencie, kiedy Vince Clarke postanowił odejść z zespołu a jego miejsce zajął Gore. Martin został głównym tekściarzem zespołu oraz twórcą muzyki i wokalistą. Następne dzieła Depeche Mode były całkowicie wymyślone i zrealizowane przez niego.

 

Martin wydał także solowe albumy. Pierwszy w 1989 „Counterfeit E.P..”, jednak nie znalazły się na nim jego dzieła a wyłącznie covery jego ulubionych piosenek. Drugi album - „Counterfeit 2” wyszedł dopiero po 14 latach, w 2003 roku i tak samo jak poprzednio, znalazły się na nim covery. Ostatni solowy album - „MG”, trafił na półki sklepowe w 2015 roku.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory