Gwiazda ZZ Top promuje nowy, solowy album

REKLAMA
Billy Gibbons znany z formacji ZZ Top zdradza szczegóły swojego drugiego, solowego albumu "The Big Bad Blues", który ukazać się ma już wkrótce.
REKLAMA

Billy Gibbons, a właściwie William Frederick Gibbons najbardziej znany i rozpoznawany w świecie muzyki jest ze współtworzenia muzycznej formacji ZZ Top. Pod tym szyldem, wraz z Dusty'm Hill'em oraz Frankiem Beard'em, tworzy już blisko 50 lat, a cechą charakterystyczną zespołu są wyraźne dźwięki boogie oraz typowo teksański humor.

REKLAMA

Na swoim solowym koncie ma wydany w 2015r. album zatytułowany „Perfectamundo”, wydany przez Concord, a mający ukazać się 21.09.218r. „The Big Bad Blues” ma być jego swoistą kontynuacją.
Wydawnictwo zawiera 11 utworów blues-rockowych, na które składa się sześć oryginalnych kompozycji oraz covery, m.in. Muddy Waters czy Gilly Stillwater.
Muzyczną zapowiedzią jest udostępniony utwór Rollin' and Tumblin':

 

By odróżnić nowy twór od pierwszego krążka, artysta komentował: „Pomyślnie przeszliśmy przez te niezbadane wody kubańskiego smaku „Perfectamundo” i zakończyliśmy tamtą podróż”.
Dalej dodaje:

„Powrót do bluesa jest naturalny. Jest to coś, czym nasi zwolennicy mogą się cieszyć z satysfakcją czerpania z korzeni, tradycji. Jednocześnie odczuwa się bogactwo rozciągania form sztuki.”

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory