Kasety wracają do łask

REKLAMA
The Official Charts Company ogłosiło, że sprzedaż muzycznych kaset magnetofonowych w 2018r. wzrosła o 90% w porównaniu z rokiem ubiegłym!
REKLAMA

W ostatnich latach głośno mówiło się o odrodzeniu płyt winylowych, powrocie wielkiej mody oraz ogromnych kwotach wydawanych rocznie na ten rodzaj nośnika. Tymczasem okazuje się, że nie tylko ta moda powraca.

REKLAMA

Jak podało The Official Charts Company, sprzedaż kaset w 2018r. wzrosła o 90% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. A jak to się przekłada na rzeczywiste ilości sprzedaży?

Od początku tego roku sprzedano ponad 18500 egzemplarzy kaset. Dla porównania, rok temu w takim czasie kupiono dokładnie 9753 tego rodzaju nośniki.

W rankingu 20 najlepiej sprzedających się kaset 2018r. znalazły się także rockowe klasyki. Na miejscu 14. znajdziemy nieśmiertelne „Black in Black” AC/DC, a oczko niżej depcze im po piętach limitowana edycja EP Metalliki z 1987r. - „The $5.98 EP – Garage Days Re-Revisited”.

 

Faktem jest, że kasety wciąż są niszą, jeśli chodzi o sprzedaż nośników muzycznych (stanowią niecały 1% rynku muzycznego). Odrodzenie nie jest też tak spektakularne i gwałtowne, jak miało to miejsce w przypadku winyli,  jednak i na ten rodzaj znajduje się co raz więcej chętnych.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory