37 lat temu powstało MTV

REKLAMA
MTV jest jedną z najpopularniejszych stacji muzycznych na świecie. Sprawdź jaki teledysk wyemitowany został jako pierwszy!
REKLAMA

Nie każdy wie, że popularne „MTV” jest zaledwie skrótem pełnej nazwy jednej z najbardziej popularnych stacji muzycznych na świecie. Właściwie program nazywa się po prostu „Music Television”, a swoją emisję rozpoczął dokładnie 37 lat temu – 1. sierpnia 1981r.

REKLAMA

Stacja powstała w Stanach Zjednoczonych, a na początku posiadała licencję na emisję zaledwie 180 teledysków, określając swój zasięg na około 2 miliny odbiorców.
Pierwszy wyemitowanym teledyskiem był The Buggles - „Video Killed the Radio Star”.O ironio, mówi on o postępującej komercjalizacji muzyki, gdzie teledyski zaczynają liczyć się bardziej niż sama muzyka.

 

Obecnie MTV się nieco rozwinęło - licencja obejmuje tysiące teledysków, a widownia szacuje się na poziomie półtora miliarda. Liczba programów MTV przekracza 80, a są to zarówno programy komediowe, animacje, jak i reality show. Niestety nastąpił również spadek procentowego udziału muzyki i teledysków w działalności stacji.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory