Rocznica sukcesu Eye Of The Tiger

REKLAMA
Na pewno każdy kojarzy niezapomniany utwór "Eye Of The Tiger" w dużej mierze rozpowszechniony dzięki filmowi Rocky III. A jaka jest jego dokładna historia?
REKLAMA

Zacząć powinniśmy od tego, że „Eye of the Tiger” jest singlem zespołu Survivor, wydanym w 1982r. i pochodzi z albumu o tym samym tytule.
Sam zespół założony został 5 lat wcześniej, w roku 1977, przez Jima Peterika i Frankie Sullivana. Największą popularność grupa zyskała w latach 80', jednak do tej pory ich dokonania i wpływ są widoczne w muzyce rockowej.

REKLAMA

Mamy 1982r. W końcu następuje moment absolutnie przełomowy zarówno dla zespołu jak i dla świata muzyki i popkultury – Sylvester Stallone prosi Survivor o nagranie piosenki do filmu w którym aktor ma występować. Mowa jest oczywiście o produkcji „Rocky III”.
Zespół godzi się i po krótkim czasie na świat wychodzi singiel „Eye of the Tiger”, który już wkrótce ma być znany na całym świecie.

 

Utwór zdobywał wszystkie możliwe laury i nagrody na przeróżnych listach przebojów. Ukoronowaniem było zajęcie 31. lipca 1982r. pierwszego miejsca na prestiżowej liście Billboard Hot 100, gdzie utrzymał się sześć tygodni.
Wygrał również nagrodę Grammy i został wybrany jako „Best New Song” przez People's Choice Awards. Jakby tego było mało, dostał nominację do Oscara.
Niedługo później zespół oficjalnie wydał album o tej samej nazwie co hit, zawierający kolejny przebój „American Heartbeat”. Wydawnictwo zajęło drugie miejsce na listach przebojów w Stanach zjednoczonych.

Nie można jednak uważać, iż Survivor to „zespół jednego/dwóch przebojów”. Z dumą chwalić się mogą również takimi utworami jak „The Moment of Truth” (użytym w filmie Karate Kid”) czy „High On You”.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory