Pink Floyd prezentuje nowy teledysk

REKLAMA
"One of These Days" jest utworem rozpoczynającym album "Meddle" z 1971r. zespołu Pink Floyd. Muzycy prezentują fanom teledysk, który po prostu trzeba obejrzeć.
REKLAMA

One of These Days” jest utworem instrumentalnym, który otwiera album „Meddle” z 1971r. Często to właśnie wydawnictwo określane jest mianem otwierającego klasyczny okres w historii zespołu. Został on również opublikowany w zestawie „The Early Years 1965 – 1972”.

REKLAMA

Sam album „Meddle” złożony jest z dwóch stron, gdzie na stronie "B" znajdziemy jedynie Suite „Echoes”. Strona "A" natomiast zawiera 5 kompozycji, głównie akustycznych, na które składają się ballady, utwór bluesowy oraz szybsze i skoczniejsze kompozycje.

Zobaczcie sami jak prezentuje się nowy teledysk:

 

Sam „One of These Days” rozpoczyna się od dźwięku wiejącego wiatru, z czasem dołącza gitara basowa, perkusja, organy oraz gitara hawajska. W połowie czwartej minuty perkusista Nick Mason, zniekształconym przez przetwornik głosem mówi: „One of these days, I’m going to cut you into little pieces” (Któregoś dnia potnę cię na małe kawałeczki) .
Istnieje legenda, według której zdanie to miało być skierowane do londyńskiego prezentera radiowego, który zalazł muzykom za skórę, często i niewybrednie krytykując ich piosenkę.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory