Złoty Maanam w hołdzie dla Kory

REKLAMA
Ryszard Olesiński był gitarzystą Maanamu, obecnie gra w zespole Złoty Maanam. Artysta opublikował swój niezwykle osobisty utwór instrumentalny, nagrany w hołdzie zmarłej Korze Jackowskiej.
REKLAMA

Ryszard Olesiński występował w zespole Maanam w latach 1980-86 oraz 1991-2003. Przez ten czas współpracował i przyjaźnił się ze zmarłą niedawno Korą Jackowską, postanowił więc nagrać niezwykle osobisty, przejmujący utwór instrumentalny „Olga”, będący hołdem ku pamięci artystki.

REKLAMA

Trudno słowami opisać smutek po zmarłej artystce Korze, z którą wspólnie muzykowałem prawie ćwierć wieku do 2003 roku. Poprzez muzykę łatwiej mi go wyrazić, więc podzielę się z Wami moimi dźwiękami z gitary, które dzisiaj pojawiły się w mojej głowie. Połączyłem je w pewną całość i zarejestrowałem w domu pod tytułem „ Olga”. Może banalne, ale niech tak zostanie.” - napisał pod utworem.

 

Reaktywacja Maanamu w jego najsłynniejszym składzie była pomysłem Marka Jackowskiego, jednak jego nagła śmierć zniwelowała te plany. Po tym smutnym wydarzeniu Ryszard Olesińki, Bogdan Kowalewski i Paweł Markowski zdecydowali się jednak znowu zagrać razem, lecz sprzeciw wyraziła Kora. Zmuszeni byli szukać nowej wokalistki, a wybór padł na Karolinę Leszko-Tyszyńska.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory