Legendarna gitara Harrisona wystawiona na aukcje!

REKLAMA
Jeden z ostatnich koncertów The Beatles odbył się w klubie Cavern w Liverpoolu. Tam właśnie George Harrison zagrał na gitarze, którą dostał jedynie na zastępstwo. Wkrótce instrument będzie do kupienia za szaloną cenę.
REKLAMA

George Harrison należał do brytyjskiej legendy muzyki, zespołu The Beatles. Po rozpadzie grupy postanowił oczywiście kontynuować karierę jako solista oraz współzałożyciel grupy Traveling Wilburys.

REKLAMA

Kiedy jego legendarna gitara Gretsch Country Gentleman została wysłana do Barrats do naprawy, zastępczo użyczono mu Maton'a Masteround MS-500. Gdy jego ukochana gitara powróciła, artysta postanowił zatrzymać oba instrumenty, od czasu do czasu grywając koncerty na Maton'ie. Tak właśnie stało się podczas ostatniego występu w Cavern 3. sierpnia 1963r.

Maton Masteround MS-500 - George HarrisonMaton Masteround MS-500 - George Harrison http://www.denmarkstreetonline.co.uk/

Gdy gitara w końcu wróciła do sklepu, przejął ją Roy Barber. Po jego śmierci z kolei wdowa sprzedała gitarę na aukcji. Dalej instrument był wystawiony w muzeum The Beatles Story w Liverpoolu w latach 2014-2018. Jest również opisany w książce Andy'ego Babuika – "Beatles Gear: All The Fab Four's Instrumentsm from Stage to Studio”.

Aukcja, która odbyć się ma w dniach 12-13 września ma zawierać ten instrument, pocztówkę przedstawiającą Harrisona z gitarą oraz dwa autentyczne listy członków zespołu Barbera.
Zdaniem specjalistów i agentów sprzedaży, cena może wynosić nawet do 500 000$.
Nie pozostaje nic innego, jak zacząć liczyć drobniaki w portfelu i czekać.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory