Pojawił się zwiastun filmu o US Festival

REKLAMA
US Festival było imprezą zorganizowaną przez Steve Wozniaka, którego zdaniem, lata 70. były pokoleniem "ja". Chciał zmienić ten pogląd na "my" i nakłonić ludzi do większej otwartości i połączenia technologii z muzyką. Wkrótce ukazać się ma film pokazujący tamte wydarzenia.
REKLAMA

Steve Wozniak był współzałożycielem Apple, ale i z muzyką miał wiele wspólnego. Wraz z Bill'em Grahamem chciał stworzyć US Festival, który zwróci uwagę młodych ludzi na problem dostrzegania przez ludzi jedynie własnego „ja”. Jednocześnie chciał uwydatnić połączenie technologii z muzyka rockową. Ostatecznie udało mu się zorganizować dwa takie wydarzenia w 1982 i 1983 roku.

REKLAMA

Jak określają producenci
Film opowiada o... epickim, trzydniowym wydarzeniu z elektrycznym i bezprecedensowym składem, który może pochwalić się największymi nazwiskami w muzyce, występującymi na żywo przed milionem ludzi.

 

Na scenie wystąpiły takie gwiazdy jak The Ramones, Santana, Jackson Browne czy The Police.
Sam Wozniak w filmie mówi, że wiele zawdzięcza Apple, bo dzięki pieniądzom mógł zrobić coś, czego nikt inny zrobić nie chciał.

Carlos Harvey również pozytywnie wypowiada się o Wozniaku: „Steve chciał, żeby ludzie dobrze się bawili. Chciał, żeby było wygodnie; chciał, żeby byli bezpieczni”.

Na końcu oświadczenia czytamy:
Wozniak chciał stworzyć coś, co było prawdziwą celebracją Americany: kultywowanie pozytywnych wibracji i budowanie głębokiego poczucia wspólnoty dzięki sile technologii i muzyki”.

REKLAMA

The Us Generation: The Making Of The 1982 Us Festival zostanie wydany na DVD i Blu-Ray 10 sierpnia.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory